לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2007, 13:01
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
ולסיום- קצת על המסלול עצמו

כיסינו כבר את אפשרויות השיבוץ בסוף המסלול, אולם משאלות שקיבלתי עלה לי הרושם שהרבה אנשים רוצים לדעת על המסלול עצמו. אז אני אכתוב קצת.

1. טירונות- טירונות 03. הבסיס משתנה. הסגל הוא סגל של מ"כים בליווי מדריך מהבה"ד.
2. קורס חובשים- קורס חובשים היום צריך לקחת 11~ שבועות (בתקופתי הקורסים הקצרים יותר היו ניסיוניים, היום הם אמורים להיות כל הקורסים. אם יש כאן מישהו שעשה ממש לאחרונה ורוצה להאיר אני אשמח).
אז לומדים ועושים? נדמה לי שהכל כבר נכתב ונאמר. לומדים אנטומיה ופיזיולוגיה, טיפול בפצוע-מספר פצועים, טיפולים מרפאתיים (פחות הדגש בקורס קרבי), סיוע לרופא בפרוצדורות, אירוע רב-נפגעים, בריאות הצבא ובריאות הנפש, הזרקות, עירויים, פריסת תאג"ד, ושאר דברים כיפיים. כמובן שהקורס כולל גם הרבה לימוד בכיתות וגם הרבה תרגול בחוץ.
הקורס הוא קורס סגור לכל דבר ומתנהל במשמעת של הכשרת יסוד (לא כמו טירונות, אבל עדיין).
הלימודים- לומדים כל יום מהבוקר עד הערב-לילה. אני אישית לא הייתי מגדיר את הלימודים קשים, אבל רבים אחרים כן. ישנם גם לא מעט שמוצאים את עצמם לומדים בבית בסופי שבוע.
3. סיפוחים- אחרי הקורס יוצאים לתקופה של סיפוחים כחובש. אל תשאלו לכמה זמן, כי זה באמת משתנה. אתם יכולים למצוא את עצמכם במרפאה, תאג"ד, טנ"צ, שבוע מד"א או כל מקום אחר. בתקופה זאת פשוט תתפקדו כחובשים. אין מה לספר על זה, כי זה מן הסתם תלוי במקום בו נמצאים.
4. הכנת מדריכים- ההכנה היא ייעודית לכל מדור/מגמה, ונמשכת 6~-14~ שבועות. בהכנה לומדים תכנים מקצועיים שונים. חלקם נלמדו בקורס חובשים, ועתה נלמדים ברמה שונה, חלקם יהיו חדשים לכם, בהתחשב בכך שרוב ההכנות הן לא להדרכת חובשים אלא להדרכות אחרות. (פירטתי בפוסט השני). כמו כן נלמדים תכנים הנוגעים ביכולות הדרכה וחניכה, כולל סימולציות והתנסות מעשית.
הלימודים בהכנה הם יותר אינטנסיביים וקשים מבקורס חובשים, וישנה משמעות גדולה גם לאופי ולתפקוד כמדריך. אנשים בהכנה הרבה פעמים לומדים אל תוך השעות הבאמת קטנות של הלילה.
עם זאת, רוב המדריכים יהנו מכל רגע בהכנה ויתארו אותה אח"כ כתקופה היפה ביותר בשירות שלהם (חוץ מהחפש"ש, כמובן), ויש שמגדילים לעשות ומתארים אותה כחוויה ששינתה אותם ממש. ההכנה מתנהלת כקורס סגור, אבל עם דגש לא קטן על גיבוש ופעילות פנאי. המשמעת כבר משוחררת מאד.
5. התפקיד עצמו-
אז... וירטואלית, כבר סיימתם את המסלול ואתם במדור זה או אחר. אז מה עושים?
בלי להיכנס לפרטים מייגעים, כמה נקודות:
1. השיעור עצמו הוא לא הכל. ישנה הרבה עבודה מסביב, לפני ואחרי. זה כולל לוגיסטיקה, לימוד
עצמי, חניכת מדריכים צעירים, עזרה לחניכים מעבר לשיעור עצמו...
2. המדריך תמיד, אבל תמיד, ידרש ליכולת עבודת צוות.
3. תמיד ישנם אפשרויות קידום ותפקידים חדשים. לא קופאים במקום.

זהו
אמנם לא הנושא הכי פופולרי בפורום (ובצדק), אבל הייתה התעניינות לא מבוטלת. אפשר כמובן להמשיך לשאול שאלות, אבל יחסוך לכם הרבה זמן פשוט להריץ חיפוש בפורום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:54

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר