לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2007, 20:16
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לא יאומן

אני לא מאמין שלא שמתי לב שהפורום חזר לחיים. הנה רשימה חלקית של ההתמכרות החולנית שלי

נעלים – טרזטה פמיר, עור מלא וגורטקס עם רפידות דו"צ מצויינות. יש לי אותן רק מספר חודשים, אבל הספיקו לעשות חלקים קטנים של שביל ישראל והרי אילת. נוחות מאד כמעט ללא צורך להרגיל אותן וממש הצילו אותי על סלעים מסויימים במעלה גישרון. המדבקה "made in romania" סגרה את העיסקה, אבל גם המלצה של יגיל בפורום אחר עזרה (YGH בפרש).

ביגוד - עקרונית אין לי משהו מיוחד לטיולים כרגע, בד"כ איזה דגמ"ח כותנה טוב או אחד קל סינטטי לייבוש מהיר (מתפרקים בד"כ), חולצות תרמיות/סינטטיות צמודות לגוף ומעליהם סתם משהו. אבל מכיוון שיש לי ביגוד סקי די איכותי לפעמים אני לוקח מעיל ו/או מכנסי גורטקס גם לטיול במזג אוויר קשה.
בנוסף יש כובע סהרה מבד סינטטי לקיץ, או כובע גרב סינטטי פשוט ליום קריר. למזג אוויר קיצוני כובע סקי/מסיכה מלאה של Hatch מפליז כבד. כפפות - שתי זוגות אבל לא משהו איכותי, זוג ממעין פליז וזוג סקי.

תרמיל– תרמיל ווינגייט של גרגורי 69L , נוח ותומך בגב בצורה מצויינת,מערכת הגב מתמודדת בצורה מדהימה עם משקל רציני. יש לי גם תרמיל קטן יותר לטיולי יום/היזרקות. 35 ליטר, לא ממש ברור שלי מי, משהו סיני בייבוא קל-גב Outdoor revolution space כתוב עליו. די נוח למרות שאין לו מערכת גב אמיתית, יש בו תא גדול עם מחיצת רוכסן+ מספר תאים חיצוניים ותא לשקית שתייה.

בנזיניה - אומניפיול של פרימוס, פועלת על כל דלק אפשרי שיש,כולל חיבור למיכלי גז. קלה להפעלה לדעתי, אפשרות שליטה ברמת הלהבה טובה. לא היו לי איתה בעיות מעולם, אבל אני מתחזק אותה בצורה קבועה. לא יצא לי לבדוק אותה בתנאים קיצוניים הרריים.

סט סירים - Kovea solo 2 סט חביב שני סירים של 0.5 ו0.8 ליטר+ מכסים/מחבת+שני ספלים וכף עשויים פלסטיק. כל הכלים עם ידיות מתכת מתקפלות, יושבים היטב אחד בשני ובתוך שקית רשת.

סט אוכל - אלפיני של MSR כמו של סיון. מעולה, בעיקר לאחר ציוד בתבלינים שלי ושאר מטעמים, הבעיה היא הנפח שהוא תופס כמובן. אצלי הוא במיכל פלסטיק ולא סיר משום מה בניגוד למה שסיון תיארה.

אוהל - מיקרה של סלווה, קטן, זוגי בלחץ, קל יחסית אבל חזק ועמיד.

שק שינה - לא משהו מוכר או איכותי מידי: אזטק של וויילדקט, כיום מספיק לי מכיוון שאני ישן באוהל. בפעמים היחידות שישנתי על איזה צוק רק איתו שיפרתי אותו בעזרה שמיכת מילוט. יש לי עוד שק"ש גיבוי של חגור שמשמש במילואים או לחברים. לא מחומרים מיוחדים אבל הרבה יותר נוח עקב היותו מרופד.

פנס ראש - טקטיקה של פטזל. לד חזק עם 3 מצבים+היבהוב+עדשה מתקפלת לאור אדום. למרות שנקנה לטיולים, אחלה של דבר לעיסוק שלי במילואים בלילות חסרי שינה...

פנס יד - יש כמה תלוי לאן ומתי: מגלייט קלאסי שעבר הסבה לתאורה של 3 לדים, מגלייט מיני, Surfire G2, מחזיק מפתוחת לד קטן אדום ופנסון 6 לדים אולטרה-סגול למציאת דברים מעניינים על האדמה בלילה לפני השינה.

לדרמן - העיקרי הוא SOG powerlock עם ציפוי TiNi אבל בד"כ לא יוצא איתי לטיולים ארוכים עקב הגודל והמשקל אלא רק למילואים ו/או עבודה. בד"כ בטיולים אני לוקח SOG multitool קטן מזמן הסדיר. כמו כן יש שניים כלליים מתנה מהצבא, אחד בסדיר ואחד מהמילואים.

שקית שתייה/מערכת מים - שקית 3 ליטר אנונימית שהגיעה עם התרמיל 35L ועוברת גם לווינגייט כשאני איתו. בנוסף: שקית מנשא 10 ליטר קורדורה של MSR כאשר מזג האוויר מצריך זאת. בנוסף יש פלטיפוסים של 1L, 2L ומיכל מתקפל של 4L.

פילטר/י מים- פילטר Pocket קרמי של קטדין, מגיע לתוצאות מצויינות , אך די כבד עקב היותו מסיבי ועשוי מתכת. בנוסף יש MIOX של MSR כאשר יש חשש לוירוסים, או להכנת כמויות מים לזמן ארוך. לטיולי יום אני לוקח רק בקבוק טיהור קטדין אקסטרים. חוץ מזה יש תמיד מספר טבליות כלור בערכת עזרה ראשונה, ולמצבי חירום צבא/מילואים יש לי קשית טיהור צבאית בריטית (שבבי יוד+סינון).
.
מקל הליכה - זוג מקלות פחמן טלסקופיים של MSR. פשוט מדהימים, קלים, חזקים מאד, קצה מטיטניום קרבייד בלתי ניתן להריסה.

חבל רב שימושי– 10מ"מלא משהו יקר, בטח שלא חבל מטפסים, אבל ליתר ביטחון+2 שאקלים (הם כן איכותיים).. בנוסף יש לי צרור של חבל 550 (paracord( לכל מיני אבטוחים, תיקונים וכו'.

סכינים - יש לי אוסף קטן שהולך וגדל, אךלמעט SOG flash השאר מיצרנים לא מוכרים. בד"כ לטיול יוצאת איתי מתקפלת קטנה, ובנוסף בטיולי בדד עם משקל (עד שיהיה רישיון לנשק) יוצאת גם אחת מהסכינים הרציניות יותר שיושבת בנדן בצד התרמיל.

שעון - קסיו פרוטק עם מצפן, מד גובה, לחץ אוויר וטמפרטורה. בד"כ משתמש במצפן שלו ולא ברגיל,
אבל לגיבוי תמיד יש לי מצפן של סונטו: שטוח במארז פלסטיק שחור+מראה. כמו כן יש לי מצפן כפתור קטן צמוד לשעון גי-שוק רגיל במידה ואני איתו.

ערכת עזרה ראשונה – משהו כמו 20*10*10 ס"מ, במקור נקנתה אבל התוכן כבר מזמן שופר. איתי תמיד בתיק/תרמיל. בכל מקרה יש גם תרמיל עזרה ראשונה במכונית אם היא איתי.

ערכת השרדות – הערכה הזו תמיד עלי/בדגמ"ח , לעיתים יש לי ערכת פח (survival tin) צבאית בריטית שבד"כ באה איתי למילואים. אה, תמיד יש לי גם מקלון מגנזיום+מסורית בכיס.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 25-04-2007 בשעה 20:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר