לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2007, 13:40
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
זה גם לא תותחנים.

כפי שהוא ציין זה דעה אישית שלו.

אם חלק מהדברים אני מסכים, אם חלק מהדברים אני לא מסכים לחלוטין וחלק מהדברים, לפי דעתי, יש בהם משהו אבל הם נכתבו בצורה קיצונית שלא באמת דומה למה שקורה במציאות.

בקשר למוטיבציה בגיוס אז זה נכון שהמוטיבציה נמוכה - זה לא ממש אומר משהו על החייל חוץ מזה שהוא עוד לא הצליח לשווק את עצמו כמו שצריך. ושיש הרבה דעות קדומות בקרב מתגייסים, וככה זה כמעט בכל היחידות הקרביות שהן לא חי"ר.

בקשר להכשרה בטירונות - אתה לא יוצא גולנצ'יק בהכשרת 03, מהסיבה המאוד פשוטה שאתה לא צריך להיות. ההכשרה הרובאית לתותחנים נועדה לתת להם את מה שהם צריכים - שליטה על הנשק ויכולת לתפקד בשטחים (וגם זה סוג של צ'ופר שנולד מהמצב שקיים בארץ היום ודורש את רוב המאמץ בשטחים), לעומת זאת לא לומדים לכבוש כפר או פעולות מהסוג הזה מהסיבה שזה לא הייעוד של תותחנים ויש יחידות שזה היעוד שלהן.

בקשר להכשרה המקצועית בטירונות, אני יודע מה זה הכשרה גרועה, כי כשאני הייתי בטירונות המצב היה נוראי, חוץ מטעויות לא לימדו אותנו כלום ואת כל ההכשרה למדנו מחדש במחזוריות. מאז החיל עבר הרבה מאוד שינויים בנושא ההדרכה, החיילים שלי קיבלו הדרכה טובה מאוד, וגם החיילים שהעברתי להם הכנה לקורס מפקדים אחרי זה היו ברמת ידע גבוה ייחסית.
מה שפוגם במקצועיות זה דווקא נושא השטחים, שלמרות שהוא חלק אהוב בתותחנים הוא גורם ל"בזבוז זמן" בהכשרות וגם קושי לשמור על כשירות. בעבר בקורס מפקדים היה שבוע טפל"שים שבו החניכים למדו על כל בורג בתומ"ת, היום כבר אין זמן לדברים כאלו.

בקשר לרמת המפקדים - פה יש הגזמה ופינטוז שבמקומות אחרים זה שונה - נושא הוצאה לקורס מ"כים/מפקדים הוא נושא בעייתי בכל הצבא, ולא רק בתותחנים, הבעיה שבתותחנים אוהבים לפנטז שבחי"ר הכל הולך חלק וכל החלטה בחי"ר היא החלטה נכונה. מספיק כשתקרא בצו"ב את הדיונים על הכשרות כדי שתבין שהמצב הוא דומה בכל היחידות.
בקשר לרמה של מי שיוצא - אמנם אני כבר יותר משנה לא בצבא, אבל כל המחזורים האחרונים שלי העברתי הכנה לקורס מפקדים - מתוך ארבע מחזורים רק מחזור אחד היה גרוע, מהיתר יצאו מפקדים מעולים (ואני לא סתם אומר) חוץ מזה שיש משפט שאומר "אין האופה מעיד על עיסתו" אני לא מכיר אותך אישית, אבל בדרך כלל אנשים שמעידים על עצמם שהם "יותר מתחרעים מאחרים, יותר ממושמעים ויותר טובים" הם כאלו שמבטלים ביקורת כשהם מקבלים אותה ולא מוכנים לשמוע דעות של אחרים. אני לא אומר שכל מי שיוצא למפקדים ראוי לצאת, או מתאים. ויש גם הרבה ליכלוך בעיניין הזה ואני גם חושב שמוציאים יותר מידיי אנשים. אבל אני לא הכרתי אנשים שכן היו צריכים לצאת אבל לא הוציאו אותם (הכרתי רק אחד כזה, שכולם היו בטוחים שהוא יצא מחזור ראשון אבל בסוף הוציאו אותו מחזור שני).

היה על זה דיון כבר כמה פעמים - מוטבציה זה לא הסיבה היחידה שבגללה מפקד צריך להחליט מי יוצא ומי לא, זה רק חלק מהשיקולים. אני לא חושב שחייל יכול לקבוע מהם שיקולי רלוונטיים ומה לא (לא מתוך התנשאות, אלא מתוך היכרות אישית - כשאני הייתי חייל הערצנו כולנו מפקד גרוע שרק בדיעבד גילינו את זה, והיה חייל שהערכנו והיינו בטוחים שיהיה מפקד מצויין, בעוד המפקדים לא חשבו ככה והוא יצא רק במחזור שני ובסוף באמת הוא היה מפקד בינוני מינוס.

השירות שלי היה שונה לחלוטין ממה שאתה מתאר, תמיד היו אנשים עם מוטיבציה נמוכה, אבל בסך הכל הכללי המוטיבציה היתה דיי גבוה ברוב המקומות שהייתי בהם, וגם כאלו שהמוטיבציה שלהם לא הייתה בשמיים עדיין הסכימו שהם במקום טוב ולא זלזלו עד כדי כך במה שהם עושים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר