לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2007, 20:27
צלמית המשתמש של אביצ
  אביצ אביצ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אביצ
זה שני דברים שונים

דבר ראשון, יש את ק"ש שעל המיטה - שאותה צריך להגיד כל ערב לפני שהולכים לישון. לחלק מהפוסקים, ספרדים וגם אשכנזים, אחרי חצות (שים לב!! - לא מדובר ב12 בלילה, אלא בחצות הלילה, אמצע הלילה לפי שעות זמניות - אם תרצה יותר פירוט, רק תגיד..)בקיצור, אחרי חצות, לא אומרים את ברכת המפיל עם שם ומלכות, כלומר משמיטים את שם ה' מהברכה ואומרים רק "ברוך המפיל חבלי שינה...."אני לא זוכר בדיוק למה זה, אבל את יתר קריאת שמע אין בעיה להגיד.

דבר שני, יש דבר הנקרא תיקון חצות, ועליו אומר השו"ע בסעיף השלישי בסימן הראשון בשו"ע - "ראוי לכל ירא שמים שיהא מצר ודואג על חרבן בית המקדש" ועיין שם בפוסקים, משנ"ב וכו'. ונהגו לקום בחצות הלילה (שוב - אמצע הלילה ולא 12 בלילה) ולומר את התיקון, כאשר הוא מתחלק לשני חלקים - תיקון רחל ותיקון לאה. אני לא יכול לפרט בהסברים, כי אני לא ממש מבין מה המעלה והכוונה בכל תיקון, אבל אני יודע גם שמופיע בסידורים, שיש ימים שלא אומרים כלל תיקון לאה ורק תיקון רחל.

זה אמנם, כמה שידוע לי, לא מאוד נפוץ לומר תיקון חצות, אבל זה מומלץ מאוד מאוד, שהרי היום, אנחנו בקושי מרגישים את החיסרון האדיר שיש לנו, בכך שאין לנו בית מקדש, וראוי לחשוב על זה קצת, ללמוד, לקרוא ולנסות להבין את מעלתו של ביהמ"ק ומה אנחנו מפסידים בכך שאין לנו את אותו "אור לגויים", את אותו מקור קדושה עצום ומדהים, שאין לנו את הכלים לתפוס בכלל מה היה שם. לכן חשוב מאוד להכיר את זה, להתאבל על זה ו"כל המתאבל על ירושלים, זוכה ורואה בשמחתה".

שנזכה במהרה בימינו, אמן.

נ"ב - תיקון חצות יש לומר דווקא אחרי חצות ולא לפני! כיוון שנהגו שלא לומר פרקי תהילים לפני חצות הלילה, שוב מסיבות שאני לא כ"כ מבין (ענייני סוד, שלנו, האנשים הפשוטים הם לא נוגעים...)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:56

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר