לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2007, 09:13
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
נו, אם אין אני לי...

הדמות היא קטבוגא (או קטבוקה, או קטבוע'א, תלוי באיזה מקור תקראו). ועכשיו להסבר החידה:

"הייתי פרא ירא שמיים, אך פיקדתי על צבא של עובדי אלילים" - קטבוגא היה תורכי, נוצרי נסטוריאני, ע"פ דתו, אך פקד על גונדה מונגולית מצבאו של הולאגו חאן (נכדו של ג'נגיס חאן).

"סיפרו עלינו (שלא בצדק) שבנינו פירמידות, אבל אליהן לא הגענו מעולם." - הפירמידות הראשונות הן פירמידות הגולגלות המקושרות בתרבות הפופולארית למונגולים, למרות שלמעשה לא הם האחראים להן (לא מתוך עודף הומניזם, כמובן). הפירמידות אליהן הם לא הגיעו, הן כמובן במצרים - מטרת מסע המלחמה שקטבוגא הוביל.

"מתחת לפצע של חלוק נחל, פגשתי את קרובי משפחתי ה"רכושניים" והובסתי." - הכוונה לקרב עין ג'לות, בו הובסו המונגולים ע"י צבאות ממלוכים בהנהגת קטז וביברס. "עין ג'לות" = "מעיין גליית", או "העין של גליית" - המקום שנמצא מתחת לפצע שחלוק הנחל של דויד גרם...
"ממלוכ", מילולית, משמעו "רכוש". הממלוכים היו בני עמי ערבות ("תורכים"), לא רחוקים באורחות חייהם ובמוצאם מהמונגולים.

"ואם חייל חדש ישאל בשמי, הוא יתעייף מאוד." - קטבוגא מזכיר לי את המילה "קיטבג"...

" עד לתבוסתי, שירתתי את אדוני נאמנה. יחד הבאנו את הקץ על שושלת אדירה, אך נזהרנו שלא לשפוך את דם מנהיגה המכובד." - צבאו של הולאגו כבש את בגדאד בשנת 1258 והוציא להורג את הח'ליפה העבאסי האחרון, אל-מעתאצם. מתוך כבוד לדמו המלכותי, המונגולים נמנעו מ"לשפוך את דמו" - ולכן כרכו אותו בשטיחים ורמסו אותו למוות עם סוסיהם.

"זכר לאחיו של אדוני תוכלו למצוא (כמסופר) בכל פעם שתזמינו ספגטי." - אחיו של הולאגו הוא קבלאי חאן, שליטה המונגולי של סין אותו ביקר מרקו פולו. ישנה סברה לפיה מרקו פולו הוא זה שהביא את הפסטה לאיטליה, בשובו מסין.

http://www.baking.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר