לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2007, 17:03
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07

פרופורציות זה עניין יחסי...
למשל בפינלנד נערך מחקר לאחר שנחקק חוק לעונש מוות לרוצחים.לאחר החקיקה הייתה עלייה במקרי הרצח!
לפעמים יש אנשים שאומרים למשל "תראו את ארה"ב יש מדינות שיש בהם את חוק שלוש העבירות ואחרי זה נכנסים לכלא למאסר עולם" מחקרים גילו שדווקא חוק השלוש יוצר עליה במקרי פשיעה חמורה וההסבר לזה הוא שאדם שמבצע שוד מזויין ומשהו מסתבך אז הוא יעדיף לרצוח כדי לא להשאיר עד לדוגמא במקום אדם שיאמר לעצמו אני אכנס לכמה שנים ואצא החוצה אחרי זה אז בוא לא נסלים את המצב.או שרודפים אחרי עבריין והוא יודע שזאת העבירה השלישית שלו הוא יכנע בקלות ואז ירצח שוטרים כדי לא לגמור בכלא.
לגבי העונשים בארץ, עבריינים לא מקבלים בעצם כלום! אתה יכול להתפס על גניבה ופריצה עשר פעמים ועדיין לא לשבת דקה!
לגבי דקירות של בני נוער המניעה היחידה היא לא בעונש של הדוקרים אלא לפני בהחזקת הסכין עצמה,ואני אסביר גם את ההיגיון מאחורי זה... דקירה במהלך קטטה היא עבירה הנקראית "עבירה אקספרסיבית"
זאת אומרת שהיא לא מונעת מחשיבה כמו פריצה למשל אלא מדחף לא נשלט לאלימות שיכול גם לפגוע באנשים נורמטיבים לחלוטין! כמובן שזה עניין של חינוך. כדי שאדם לא יגיע למצב של פרץ זעם כזה וברשותו תהיה סכין אנו מונעים מראש את כדאיות החזקת הסכין על הגוף. הקנס-פרופורציונאלי שכן על דיבור בפלאפון מקבלים 500 ש"ח אז על סכין 5000 ש"ח לדוגמא. הקנס הוא מיידי שכן אתה מקבל אותו במקום.הבעיה נובעת בוודאות ובשביל זה צריך הרבה יותר שוטרים שיבצעו חיפושים בריכוזי נוער ויצרו הרתעה.
לגבי מי ששאל מה אחוז התפיסה בארץ אז ממחקר שנערך בקרב עבריינים שביצעו דיווח עצמי על כמות פשעים עלה שבערך על עבירה עשירית העבריין נתפס פעם אחת.וזה לא תמיד נכון כי אני יכול להגיד לך שגנבי מכוניות מהשטחים יכולים להתפס פעם בעשרים גניבות. אופי הגניבה מקשה מאוד על תפיסתם.
לגבי מי שאמר על הפרופורציונאליות...אז קח לדוגמא מדינות כמו ערב הסעודית שבהם גניבה נגמרת בקטיעת יד
ובכל זאת כל שבוע יש גנב תורן שתורם את ידו להילולה... לפעמים שמגזימים עבריינים פשוט לא מקבלים ולא מתייחסים יותר. אני יודע שזה מוזר אך כל מחקרים בעולם מאששים את התאוריה הזאת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר