לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2007, 21:47
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
למה יש מס נוסף על דיבידנדים ?

הסיפור הוא פשוט ,
אדם רגיל , שמקבל משכורת ממקום העבודה שלו משלם מס של עד 49% .

חברה , שהיא יישות משפטית אחרת משלמת מס חברות שהוא בערך 27% (ויורד עד 25% ב2009).
כלומר, יש פה פתח לתכנון מס , למה שאני לא אקים לעצמי חברה , המשכורת שלי תעבור לחברה ותהיה הכנסה אצל החברה והיא תשלם מס שהוא רק חצי מהמס שאני הייתי משלם ?
מה שפקודת מ"ה אומרת שבעצם ההכנסה שהופקה אצל החברה אכן חייבת במס חברות , אבל כשבעל מניות ימשוך את הרווחים שלו הוא ישלם מס נוסף של בערך 20% , כך שבפועל בממוצע ישלם 44% על ההכנסה שלו שזה פחות או יותר מה שהיה משלם על המשכורת שלו.

אני חוזר ומדגיש - לעיניין מס הכנסה - אין חשיבות לסוג התשלום - זה לא משנה אם זה בשקלים / דולרים או אם זה חשבון בנק בארץ או בחו"ל - ההכנסות שנוצרות הן בחברה עצמה ולא משנה איך הכסף מגיע אליה , אני אישית מכיר מספר חברות שמוכרות ציוד בארץ ובחו"ל ויש להם חשבונות בנקים בכל רחבי העולם מטעמי נוחות.
בנוסף , אולי בשביל שיהיה סדר , רצוי לפתוח חשבון שהשם שלו / המהות שלו הוא כספים שנתקבלו מלקוחות ישראלים , אין לזה קשר למיסים אלא לסדר שלכם בחברה .
גם אם החברה אכן תחלק דיבידנד , מאיזה כסף יילקח הדיבידנד זה לא מה שייקבע את חבות המס שלו , אלא המס הנהוג על דיבידנדים ע"פ אמנת המס.

לגבי הצבא , אני לא יודע מה הנהלים המדוייקים שם אבל אני מאמין שלחייל אסור לעבוד (או יותר נכון שיהיו לו הכנסות ממשכורת) בזמן שהוא חייל , אבל מה קורה אם יש לי תיק מניות בבורסה ואני מקבל דיבידנד מחברה כלשהי ? זאת למעשה הכנסה פאסיבית ואין לה קשר למשכורת) - שווה לבדוק מה בדיוק אומרות הפקודות בצבא במקרים כאלו.

אני ממליץ שכרגע תתמקדו שניכם בהכנסת מזומנים לחברה והפיתוח שלה ורק כשהיא תתייצב (כמו שאמרת) תשקלו למשוך ממנה רווחים .
אגב, תוציא לך גם אסמכתא כלשהי לבעלות שיש לך על המניות שם (או הסכם התאגדות) ככה שאם במקרה ומ"ה ישאלו - יש לך אסמכתא שהחברה וניהולה מתבצעים בחו"ל ולכן גם כל החלק המיסויי מתבצע שם (ברמת החברה).

בהצלחה , מקווה לשמוע עליכם גם בעתיד ...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר