לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2007, 01:44
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה נגד

יש אנשים שרוצים לשמור על פרטיותם ואנונימיותם.
בוא נעשה רגע סוויטץ' לכיוון אחר: למרות שאני לא מבינה שום דבר בחוק ומשפט, נלך רגע לפי ההגיון. הבקשה שלך לדרוש גיל כחלק מחוקי הפורום אינה חוקית בעליל. אנסה להסביר קצת יותר לעומק למה, למרות שזה לפי דעתי אמור להיות די ברור:
ההשתתפות בפורומים באופן כללי מותנית במילוי פרטים. יש שדות שהם חובה למילוי. אילו שדות אלו?
חלק מהשדות הללו חייבים להשאר חסויים, וייחשפו אך ורק מרצונו החופשי של הגולש ומיוזמתו הוא. אם אחד מבעלי האתר או המערכת (נניח בעקבות תקלה טכנית) יחשפו פרטים אלה, הרי שהם יפרו את הסכם הפרטיות וייתכן שיהיו מועמדים לדין בגין כך (ואם זו תקלה טכנית ויוכח שהיא גרמה נזק למישהו עקב כך, ייתכן אפילו שבעלי האתר יצטרכו לפצות עבור הנזק שנגרם עקב כך).
מנהלי הפורום כפופים לאותם חוקים שלהם כפופים בעלי האתר. אני מניחה שגם לבעלי האתר אסורה גישה לפרטיהם האישיים של הגולשים - דבר המתאפשר עקב השיכלולים הטכנולוגיים - ובמידה וירצו להכנס לאותם פרטים אישיים הם יצטרכו להוכיח מדוע זה היה חיוני ונחוץ. אחרת זו ניראית לי עבירה על החוק.
אי לכך ובהתאם לזאת ברור שמנהלי פורום אינם רשאים לדרוש פרטים כלשהם ממשתתפי הפורום, על אחת כמה וכמה פרטים אישיים שאמורים להשאר חסויים במערכת.
אז למה בכל זאת אנחנו חייבים לתת פרטים שלנו (כשאנחנו רוצים להרשם לפורום), שאנחנו מעדיפים להשאיר חסויים מעיני כל העולם? הרי ברור שכל מה שאנחנו זקוקים לו זה רק שם משתמש וזהו. מה פתאום יכולים להכריח אותנו לתת פרטים שלנו?
אני מניחה שההיתר לדרישה כזו ניתן באופן חוקי ומגביל. אני מניחה שבכל הסכם שקיים בין אדם אחד למשנהו או בין אדם למערכת או חברה (כמו למשל חברות סלולרי) - אין זכות לבקש פרטים שנחשבים אישיים, אלא אם כן מוכח שהם חיוניים לאבטחת ולהגנת לפחות אחד או שני הצדדים שעורכים את ההסכם.
כל השדות הללו שהם חובה למילוי אך חייבים להשאר סודיים - אני מניחה שהותרו ע"פ חוק בית משפט והונמקו מדוע חייבת המערכת לקבל פרטים שאמורים לא להיות חשופים לעיני הציבור. אחת הסיבות למשל מדוע אנו חייבים להעתיק אותיות שניראות עקומות כאלה היא, שיש תוכנות שיכולות ליצור הרבה משתמשים חדשים ולהציף את המערכת, והכל כנראה מתוך מטרה זדונית, אז ההגנה היא דרך האותיות העקומות האלה - אותן תוכנות לא יכולות לזהות אותן ולהעתיקן. באותו אופן אני מניחה שהוסבר לבית המשפט מדוע משתתף בפורום חייב למסור פרטים אישיים כתנאי מוקדם להשתתפותו בו, ולא יכול רק לפתוח שם משתמש וזהו. במיוחד כשהגנות כאלו ואחרות נפרצות חדשות לבקרים.
אבטחת פרטים אישיים באינטרנט היא לא דבר של מה בכך. אפילו אם האדם לא חשף פרטים אישיים, מספיק לעשות חיפוש של כל ההודעות שלו כדי לבנות לו פרופיל בחצי שעה ולצפות את צעדיו.
אתה חייב להבין שהעקרונות העיקריים העומדים מעל לכל כאן הם: זכות הציבור לפרטיות והגנה על הגולשים עצמם ע"י הענקת אנונימיות. זו פשוט אבטחה פשוטה וחוק פשוט של זכויות האדם.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:41

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר