לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2007, 19:53
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

א. נכתב כאן על מוצב מותקף וכיתת חיילים שהופקרה- לאיזון הרושם בעיני מי שאינם בקיאים במיקרה, אזכיר כי לכל כוח צה"לי באזור היה ברור כי פגיעה בגדר מתחם הקבר תגרור ירי על מנת להרוג, כפי שאכן קרה במספר פעמים בהם טרקטור פלסטיני התקרב לקבר. במתחם היו שוטרי מג"ב, מאותה משטרה שיום קודם ירתה (להגנה עצמית) ב- 7 מפגינים בהר הבית- כך שברור שאם היתה סכנה לנפילת המתחם היה כל אמצעי שהיה בסביבה היה פותח באש.

ב. לעניין מדחת יוסף: לחימה היא המשך הדיפלומטיה באמצעים אחרים. בהינתן מטרה דיפלומטית/ פוליטית של ברק לא לשבור את מסגרת ה-"שלום" עם הרשות (מטרה שנראית היום לא ישימה), צה"ל בהחלט הפיק את לקחי האירועים הקודמים והתכונן ללחימה נגד חמושים הפועלים תוך כדי הפרות סדר באופן שמצד אחד יגבה מחיר מהמתפרעים, ומאידך לא ימנע אפשרות למו"מ. בימים הראשונים של האינתיפאדה השניה נהרגו עשרות חמושים פלסטיניים תוך אבידות מועטות לצה"ל ונסיגה מקבר יוסף. מבחינת הצבא, זו היתה עמידה במשימה. לו ערפאת היה מסכים להפסקת אש וחוזר למו"מ, מצב ישראל היה משופר יחסית למצב בקמפ- דיוויד (וזו, מן הסתם, בדיוק הסיבה שערפאת סירב להפסקת אש..).
כחלק מהגישה הזו, למשל, היו בקבר אספקה רבה ופראמדיק- בדיוק כדי שלא יהיה צורך לפרוץ לקבר מיד עם התחלת התפרעויות בו.
אני לא חושב שהיה צריך לפרוץ לקבר מיד עם פציעת מדחת יוסף- אבל אני חושב שהיה צריך לעשות זאת ברגע שהתברר שמצבו קריטי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר