לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 11:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
א. היה צריך להגיב בחריפות רבה מהאוויר, אבל לא להכנס קרקעית בשום פנים ואופן.

חשבתי שזה מה שעשינו עד שנגמרו לנו המטרות הגדולות שקל לפגוע בהן. תכנס במהירות, (בלי להעמיס על הצירים כמו שעשינו ב 82), תפוס נקודות חיוניות לאורך הדרך, שתק את התנועה וייצב שליטה בשטח (שוב, נקודות שולטות וצירי תנועה, לא לשמורות הטבע), מבלי להכנס לריכוזי אוכלוסין. לאחר שפרקת את השטח לתאים קטנים יחסית, תספק את כוחות הקדמיים אווירית (כדי לצמצם את השיירות למינימום) ולאט ובטוח נקה תא שטח אחרי תא שטח, תוך כדי יצירת עליונות מקומית בכל נקודת עימות, בזמן שיתר הכוחות מונעים ניוד כוחות אויב בין הגזרות.

ציטוט:
ב. היתה תחנת יציאה מהעימות בשבוע הראשון- נסראללה דבר על זה בנאום הראשון שלו, היה צריך לנצל אותה. כל מה שקרה אחרי השבוע הראשון היה מיותר. היה צריך להכנס מיד לעסקת חילופים מקיפה ולהחזיר את החטופים.
אני מצטער, אבל אני עדיין לא מבין את ההיגיון - היריב תקף, התגובה שלך מתחילה לפגוע בו, הוא מבקש הפסקת אש בתנאים שלו ואתה ישר מסכים. זה מהלך שלמיטב הבנתי לא יביא אותך לשום דבר, פרט למה שהיריב מנתב אותך לעשות.

ציטוט:
ג. התגובה לא יכולה "לתת לו להמשיך וליזום" כי הוא לא יזם מעבר לארוע החטיפה. אחרי החטיפה ישראל המשיכה לגלגל את כדור השלג. בכל מקרה, האפשרות ליזום התקפה על ישראל עדיין קימת ועומדת. שום מבצע ישראלי צבאי לא יכול לעצור את האפשרות הזאת.

אני חולק עליך בנקודה זו. אתה בעצמך טענת שהחיזבאללה יזם הפסקת אש ברגה שגילה שאנחנו לא מרפים לאחר כשבוע מתחילת הלחימה. החיזבאללה יזם גם את ירי הרקטות לעבר ישובי הצפון ואת ההסלמה של רקטות החייבר לחיפה, שלא לדבר על הפסקת האש הסופית שבאה בתזמון לא נוח לנו. החיזבאללה יזם לאורך כל הדרך, אנחנו פחות.

ציטוט:
ד. שחמט. ההערה שלך יהירה ופוגעת בעיקר בכבודך כבן שיח. להיות חזק וחכם זה לפעמים להיות מסוגל להבליג על זה שנפגעת, ולא להגרר למהלכים פרובוקטיביים של הצד השני, כי יש מטרות אחרות, ארוכות טווח, ומרחץ דמים זמני ופזיז יחליש אותך יותר. לא על כל פיון שחוטף צריך לשלוח מיד את הפרשים, הרצים והצריחים להתקפה חפוזה ולא מתוכננת שהיריב אורב ונכון לה. הסתערות אוטומטית בכל מצב היא טקטיקה גרועה מאוד, מרמת המחלקה ועד רמת המדינה.

אני מתנצל אם גרמתי לך לחשוב שאני יותר טוב ממך. זו לא הייתה הכוונה. ההשוואה לשח נבעה מכך שזה פשוט משחק האסטרטגיה הראשון שלימד אותי איך לצפות מלכודת של היריב ולא ליפול לתוכה. מה לעשות שרוב האנשים רואים בשח משחק מסובך מדי ומסתבכים עם הצעד של הפרש.
מעבר לזה, אני לא דיברתי על הסתערות אוטומטית, דיברתי על המעז (לא הטיפש) ועל המנטליות של הגנה שלא יעילה לטווח ארוך. ואם כבר מדברים על טווח ארוך, מו"מ ושחרור שבויים בעקבות כל פיגוע מיקוח רק מוכיח שזו שיטה יעילה ולכן יעודד את היריב להשתמש באותה טכניקה בעתיד. אז לקבל את הצעת העסקה הראשונה, זו בהכרח הדרך הלא נכונה לטפל בפיגוע מיקוח.

ציטוט:
ה. בקיץ 2006 ישראל "העזה", והפלא ופלא, למרות הסיסמא, לא ממש נצחה.

לא, אנחנו ממש לא העזנו. לא קראת את כל האשכולות בפורום הזה שדיברו על המלחמה? כל קרב הפך להיות קרב לחילוץ נפגעים כי במקום לחשוב על ביצוע המשימה, חשבו על האמא בבית שיש לה את מספר הטלפון של המג"ד ובמקום לגבש תוכנית ולבצע אותה, שינו אותה 15 פעם עם כל ציוץ של פוליטיקאי.
מה שהוכחנו הוא שלא רק שהמגן תמיד - תמיד יפסיד, אלא שגם ההססן מפסיד.
ציטוט:
ו. לקציני הצבא הפרוסי שהיו מכלים זמן רב במשחקי שח ואסטרטגיה זה לא הפריע להכנס למלחמת החפירות המקובעת, חסרת המעוף, העקובה מדם וחסרת התוצאות של 1914.

אתה שוכח את המציאות הטכנולוגית של אותה תקופה. אתה מצפה מקציני צבא שנשק אוטומטי היה נדיר בו שלא כלל שריון וח"א ושהדרג המתמרן שלו הורכב מסוסים לחשוב על קרב תנועה מודרני. מה עוד רצית שיחשבו עליו, הפצצות שטיח ומארב ארטישוק?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר