לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2007, 21:13
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בסדר וארגון הם "רגילים"

זה אנחנו ש"יוצאים דופן"...

בשנות ה-20 הם דווקא השמידו המוני מסמכים ולא הכל שרד. התיקים האישיים של החיילים (אני מעריך שדווקא יומן המרפאה לא שרד: הכל נכלל בתיק האישי של החייל) נשמרים ובהתאם לסדר האנגלו סכסי הופכים לנחלת הציבור אחרי ככה וככה שנים.

רפול לבש כובע אוסטרלי? אני זוכר מין כובע פיטריה דווקא. לנוטרים היו כובעים "אוסטרליים" ובמלחמת השחרור היו לא מעט חיילים שחבשו כובעים כאלה אם לשפוט עפ"י תמונות. ראשוני אחד סיפר לי שכשהם "פשטו" על בניין ג'נרלי בי"ם אחרי הפינוי הבריטי, הוא כבר רוקן מרוב דברי הערך וכל מה שהוא לקח היה "כובע אוסטרלי".

אגב אוסטרלים, ישראלים ובריטים: בן משפחה קשיש - תימני שהיה נער בתקופת המנדט - סיפר לי שהוא עבד בסרפנד בעוזר שיקמיסט. השיקמיסט עצמו היה אוסטרלי (תקופת מלחמת העולם) אבל הקליינטים היו בריטים. מסתבר שהגישו משקאות חריפים בקנטינות שלהם (או שזו הייתה של קצינים) והייתה מין כוס זכוכית למדידת המשקה הנמכר. האוסטרלי לא היה פראייר ולימד את הנער התימני משבי ציון "פטנט": היו מרפדים את הכוס בדונג וככה "מרוויחים" איזה 20% משקה על כל כוס. האוסטרלי היה הוגן מספיק כדי להתחלק שווה בשווה עם הבחור... האוסטרלים אגב - ככה אומרים זקני רישון - נחשבו לבעלי ממון ופזרנים גדולים במושגי המקומיים. לילדים המקומיים הם נידמו כדוד עשיר שיכול להרשות לעצמו לקנות הכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר