לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2007, 07:54
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה נזכרתי במשהו

היום חשבתי לעצמי למה בכלל ההרגשה הזו של "הקנאה" או חוסר השמחה עבור אחרים שלא קרובים אליך נובעת. מבחינה מיסטית. ניסיתי למצוא הסבר רוחני יותר לדבר הזה.
אני חושבת שהבעייה נובעת מזה שאם יש מישהו שיותר מצליח ממך, זה פוגם בתפיסת המושלמות של עצמך. בגלל שאתה חושב על עצמך כמושלם (בפנימיות, בתוך תוכך, לא בהכרח במחשבות מודעות), אז אם יש מישהו שיותר מושלם ממך, יוצא שאתה לא מושלם. ולכן זה פוגע.
אבל אליה וקוץ בה: תפיסת המושלמות שלך את עצמך לא נובעת מתפיסה פנימית אמיתית, אלא מושתת על מה שהעולם החיצוני חושב שהוא מושלם. אני מושלם כי העולם קבע שזו צורת המושלמות. הצלחה היא אחת מתפיסות המושלמות בעיקר בעולם המערבי. אז אם אני עומד בקריטריונים של מהי ההגדרה להצלחה ע"פ תפיסת האנשים, זה אומר שאני מושלם. ואם אני לא עומד בקריטריונים האלה זה אומר שאני לא מושלם. הרי אם מיליון איש אומרים את אותו הדבר, זה בטח נכון, לא?
בקיצור, אחת הסיבות (לדעתי) לרגשות נחיתות או לרגשות מהסוג הזה היא תפיסת עצמך כלא מושלם מסיבה כלשהי. במקרה הזה הסיבה היא תפיסה מוטעית של מושלמות. תפיסה המתבססת על הגדרות חיצוניות ומשתנות ללא הרף, תלוי באנשים שאתה פוגש (למשל הצלחה בעולם המיסטי פירושה שאתה מתקשר).
אז מה מתקן את זה? לפי דעתי מה שיכול לתקן את זה זו ההבנה שכל מה שאתה עושה, כל מה שאתה בכלל - הכל מושלם. ההבנה שאתה בעצם בורג במערכת הגדולה והענקית הזו שנקראת יקום, שכל דבר שמתרחש בו הוא מושלם כי הוא תורם לתוכנית גדולה יותר בהחלט עשוי לעזור. הרי המשפט "כל עכבה לטובה" מבוסס בדיוק על התפיסה הזו: אולי לי עכשיו רע, אבל מבחינה פרספקטיבית על "התוכנית הגדולה" זה הכי מושלם שיכול לקרות.

לא יודעת אם מה שאמרתי מדבר אליך, אבל אולי זה יעורר מחשבות.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר