לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 21:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ב'אמצע החיים' אמורים כבר להתייחס לסביבה קצת בפחות רצינות, לא?

אני מקווה שאתה לא באמת חושב שרן ארז אירגן שביתה 'בכדי לקדם את מצב החינוך בישראל'. אינך באמת מאמין שחדרי המורים מלאים ב'אליעזר שמאלים' המקריבים עצמם ומונעים ממשפחותיהם לחם רק בכדי לחנך את ילדי ישראל וללמדם מוסר ודעת?

העלאת שכר המורים ב20% לא תשפר מאומה יותר מאשר את מצב ה'אובר-דראפט' של אותם בינוניים ובלתי ראויים הנאחזים ב'השגי הילדים' כבקרני המזבח על מנת להצדיק את כשלונם המקצועי.
רוצה לשפר את שכר המורים? שלש אותו ואז תאפשר לאנשים טובים ואכותיים הרוצים להתקיים בכבוד והיודעים ללמד לעסוק במקצוע.
את זה ניתן לעשות ע"י הכנסת 'כוחות השוק' ויצירת רפורמה מן השורש. כן - תגמול תמורת איכות ומקצועיות. אהממ... זה יצריך 'קצת' יותר שעות עבודה. זה יאלץ מורים רבים 'קצת' יותר מאשר לעיין בויקיפדיה בבוקר שלפני השעור ולהפגין בורות משוועת בשיעורים, יחייבם לעסוק 'קצת' יותר בפיקוח על הנעשה בהפסקות במקום לחבק את כוס התה ולהדוף תלמידים במצוקה. כן - זה עלול לגרום לכך שאי אפשר יהיה להתייחס להורים כאל טרדנים ולהחביא באלימות כל בעיה של אלימות. יתכן ואם 'הלקוח' קרי האפוטרופוס לתלמיד ומערכות החינוך המקומיות יוכלו להביע פיננסית את שביעות ואי שביעות רצונם מן המורים - משהו יזוז במערכת המנוונת הזו. המורים הטובים שבלאו הכי עושים את כל מה שמר ארז הנמרץ מדבר עליו אך לא מקיימו - לא ירתעו מכך. משכורתם תוכפל ויותר והם לא יאלצו להתחלק בעוגה עם אוכלי חינם שבלאו הכי מגלגלים את הבעיות לפתחם [חשבתם איך זה להיות מורה ערכי שנקרא פעם אחר פעם 'לכבות שרפות' שהשאירו מורים אחרים? ללמד בחצי שנה קרוא וכתוב ילדים בכתה ג'? להשלים שלוש שנות מתמטיקה בכתה ח'?]

כל כך 'PC' לדבר יפה על המורים. מצטער - יש לי יכולת טובה לדבר טובות על 'מורים' מסויימים. לא בהכרח כאלה שליקקתי אצלם דבש אך בהחלט כאלה הראויים לחביות של דבש כמחמאות.
הם מיעוט. מיעוט נרדף. נרדף בעיקר לא על ידי 'הורים נוראיים' כי אם על ידי קולגות ולעיתים מנהלים החרדים כי בינוניותם תבלוט ליד אותם צדיקים.

מערכת החינוך אינה 'עולם מיסתורין מקצועי' שלא ניתן להעריך את איכותו ותפוקותיו. כתלמידים - חווה כל אחד מאתנו עשרות מורים. כהורים אנו חשופים באהבה וברצון שעות רבות בכל יום למערכת ולתכניה. חומר הלימוד ברוב שנות הלימוד אינו כזה שמכמניו אינם נהירים להורה ההדיוט.
צר לי אך משאני מציץ במערכת החינוך ומשווה אותה למערכות מקצועיות אחרות - אני רואה עצלות, ניוון מחשבתי, בורות, חוסר אחריות כלפי גוף ונפש קטינים שהופקדו בידיהם וחתירה אין סופית לעבר 'השקט הקדוש'. מי שרוצה לכנות זאת 'שחיקה' שיבושם לו. רוב המורים הגרועים בהם נתקלתי היו גרועים ככל הנראה גם בטרם 'נשחקו'. הם בהחלט ראויים לרן ארז כמנהיג ולתוספת של 4.5% כתגמול.

אם אכן מקדישים מורי ילדינו היקרים להכשרה והשתלמות 4 חודשים תמימים בהם הם מקבלים שכר ואינם מצויים בעבודה + שלוש שעות יומיות מעבר לשעות העבודה בשמונת החודשים האחרים - יתכבדו ויקיימו שביתה מהפכנית, קשה וכואבת! שיפסיקו לעבוד בקייץ! שיעצרו עבודם המופלאה בשלוש השעות היומיות המוקדשות לתלמידים אחה"צ.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 15-12-2007 בשעה 21:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר