לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2008, 02:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע

זיקים: אושרה "תוספת קסאם", לא לטבחים
בתום שנתיים של ויכוחים בצה"ל, מפקד זרוע היבשה החדש החליט להעביר את חיילי הסגל ומקביליהם המבצעיים בבסיס הטירונים ל"רמת פעילות א'", שמשמעותה תוספת שכר. עם זאת, חיילי המנהלה לא יזכו לכך. המפקדים מרוצים: "הצדק ניצח, מוטב מאוחר מאף פעם"
חנן גרינברג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
21.2.08

בפברואר 2006 נפלה החלטה ראשונה בצה"ל לפיה חיילי הסגל בבסיס הטירונים הדרומי יקבלו שכר לפי רמת פעילות א' למשך שלושה חודשים. חיילים אחרים, כולל כאלו ששימשו בתפקידים מבצעיים, נותרו ללא כל תוספת ולא אהבו את החלטה.

לאחר שנתיים של התלבטות, יש החלטה סופית:
סגל בסיס הטירונים בבסיס זיקים יזכה ל"תוספת קסאם" במשכורת - אך יתר המשרתים בבסיס, הנמצא בטווח הרקטות מעזה, לא ייהנו מכך. זאת בעקבות החלטת צה"ל כי כל החיילים שמבצעים פעילות הגנת מחנה יוגדרו ברמת פעילות א', בעוד חיילי המפקדה יישארו ברמת פעילות ב'.
כעבור מספר שבועות, האלוף אלעזר שטרן, ראש אגף משאבי אנוש (אמ"ש) והאלוף בני גנץ, מפקד זרוע היבשה (מז"י) דאז, הודיעו כי כל חיילי זיקים יישארו ברמת פעילות ב'.
מאז, הרוחות בבסיס לא נרגעו והסוגיה עולה בכל פעם מחדש מול סגל הפיקוד הבכיר. המפקדים הביעו תמיכה בחיילים והבטיחו לפעול מול המטה הכללי, אולם ההחלטה נותרה בעינה. גם נפילת הקסאם בבסיס לפני מספר חודשים, אירוע בו נפצעו למעלה מ-60 טירונים, לא שינתה דבר למרות הבהלה הגדולה.

מפקדים נדרשים גם למשימות מורכבות נגד טרור
באחרונה, עם כניסתו של האלוף אבי מזרחי לתפקיד מפקד זרוע היבשה, הוחלט לערוך בחינה מחודשת, עליה הופקד תת-אלוף אבי זמיר, ראש מטה אמ"ש. תא"ל זמיר שוחח עם מפקדים וחיילים בבסיס, בחן את האיומים - מהקסאם ועד חדירת מחבלים - ולבסוף החליט כי לסגל ולמקביליו מגיעה הכרה. השבוע, עם אישור המלצתו של תא"ל זמיר, קיבלו החיילים את ההודעה כי במשכורת פברואר יזכו לתוספת המיוחלת.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הנקודה שבה פגעה פגעה הרקטה. צילום, דובר צה"ל.

למעשה, ההחלטה החדשה ממחישה את איומי הטרור שנשקפים לבסיס מרצועת עזה. לאחר שבמקום הושקעו מיליוני שקלים במיגון, כעת יקבלו כל חיילי הסגל, לרבות במחלקות המבצעיות (קשר, מרפאה, מודיעין, חמ"ל וכו'), מעמד של רמת פעילות א', שמשמעותה תוספת של כמה עשרות שקלים למשכורת של חיילי החובה, ושל מאות ואף אלפי שקלים לאנשי הקבע.
מעבר לפן הכספי, ישנה כאן הכרה כי פעילות חיילים אלה היא חלק מחזית הלחימה. על פי ההחלטה, חיילי מנהלה, כגון טבחים ואפסנאים בבסיס, לא יזכו להטבה.
"הצדק ניצח, מוטב מאוחר מאשר אף פעם", הגיב אחד המפקדים בבסיס, "יש חיילים שכבר השתחררו ולא זכו להכרה הזאת, וחבל". לדבריו, מפקד בזיקים נדרש לא רק להכשיר חיילים בטירונות, אלא למשימות מורכבות הכוללות הגנת המחנה בצל איומי טרור וטיפול בכל הקשור בנפילת רקטות. "חיכנו זמן רב להחלטה הזאת, ואנו שמחים שכך הוחלט".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר בירור מעמיק בעניין הזכאות לרמת הפעילות של המשרתים בבסיס זיקים, הוחלט כי סגל מפקדי הבסיס יקבל באופן חריג זכאות לרמת פעילות א', זאת לאחר שנמצא כי המצב הביטחוני המיוחד משפיע על מאפייני שירותם ולהם האחריות המלאה לפעילות ההגנתית של הבסיס בזמן אירוע". עוד מדגישים בצה"ל כי תהליך הבירור להזנת רמת הזכאות, כלל ביקורים בבסיס, בחינת הגיזרה, שיחות עם חיילים ובירור זכאות היישובים האזרחיים להטבות ממשלתיות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-02-2008 בשעה 08:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר