לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2008, 21:23
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06

הקביעה ש"המסובכות והמורכבות ביותר" שלי בתחילת הדיון לא מדויקת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko

מורכבות היא עניין יחסי והיא נמדדת בהרבה מדדים ולא כולם הם תוצר של האם היעד הוא במדינה עויינת, או כמה חשוב היעד המבוקש או כמה חמושים יהיו מסביב.

סתם אנקדוטה - לדעתי להוציא אלמנות בעזה כמעט ללא אימון ומנוחה כשאת כל הידע שלך והפקת הלקחים אתה מגבש כמעט אך ורק מפעילויות בזמן אמת זה יותר מורכב מחלק המבצעים שמתאמנים אליהם יחידות שונות גם חודשים, אם אתה רוצה דוגמא אחת קטנה ובקיא קצת בפרטים (אגב לא הבנתי אם אתה בעצמך עדיין מלש"ב או בסדיר או אחרי צבא) אז תראה את המבצע של כוח מיחידה מובחרת (לא יודע אם מותר לפרסם את השם שלה) שהתאמן למבצע מסויים בכופר דן במשך כחודש ונתן ביצוע שנוי במחלוקת. מבצעים יותר מורכבים מאלה רק על פי המתאר שלהם (כמות התנגדות, אמצעים ברשות החמושים, נוחות פינוי, איומים פריפריאליים ועוד) מתבצעים מדי יום על ידי לוחמי גבעתי וכמו שאמרתי כמעט ללא הכנה, בטח לא חודש אימון מראש על מבצע ספציפי.

מורכבות זה עניין יחסי, עם זה אני מסכים. וכמה שזה מגוכך אנחנו דנים פה בהערכה, לפחות עד עכשיו זה התגלגל ככה. זה שהיח' המיוחדות מפשלות זה גם לא חידוש גדול וגם זה שהגדודים מפשלים לא גילינו את אמריקה. הגיוני שיותר מורכב להכנס בתדירות גבוהה לשטח, בלי הכנה, עם שחיקה רצינית של לוחמים בגדוד עם יציאות גרועות תורנויות מטבחים ושאר מרעין בישין. אז-יש עניין להעריך יותר לוחם שעושה עבודה כזאת(כן, אם הוא עובד יותר קשה צריך להעריך אותו יותר). דיברת על איכות, הגדרת איכות בצורה מסויימת ולפי ההגדרה שלך את צודק. הסאב טקסט של ההודעות שלך בנושא הזה תמיד משדרות - "תפסיקו להמרח על ה"סיירות", זה בולשיט"(בולשיט להמרח עליהם) והגיוני מאוד שאתה צודק, אבל כמה שזה עצוב תראה למי את מדבר, זה מה שרציתי להגיד.
אגב הכוחות של גבעתי(או גולני עד לזמן האחרון). מי סרק? מי היה הכוח המוביל? יש איזורים שכמעט ורק הגדס"ר נכנס אליהם.

ציטוט:

אז לבוא ולהגיד שכל מה שהוא קצת מורכב ישר יתנו ללוחמי היחידות המובחרות זה, ולא הויכוח הזה, דיבורי סרק. אני יכול לתת לך גם מספיק דוגמאות שמילואימניקים לא מאומנים ולא מיחידות מובחרות שביצעו מעצרים סופר מורכבים ובהתראה מאוד קצרה על יעד מבוקש מאוד, פשוט כי לאינדיקציה עליו היה אורך חיים קצר מאוד ואם לא היו נותנים לכוח שלהם שהיה הכוח הזמין היחיד בגזרה, את המעצר אז המבוקש היה בורח הרבה לפני שצוות בכוננות מיחידה מובחרת כזו או אחרת היה מגיע לאזור.

שוב, אתה מודה שאם הזמן היה יותר ארוך היו מביאים "צוות בכוננות מיחדה מובחרת זו או אחרת".

ציטוט:

שוב - אני מסכים שיש פעילויות שלוחמי גדוד חי"ר לא מוכשרים אליהן או אין להם את הכשירויות הספציפיות או את האמצעים הספציפיים למשימה. אני לא מסכים בכלל עם הקביעה שכל פעולה שדורשת "קצת מעבר" ישר ניתנת לכוח של יחידה מובחרת. אני יכול לתת לך אינספור דוגמאות מהשירות שלי שהפלוגה שלי נלחמה ראש בראש עם צוותים של יחידות מובחרות על מעצר או פעילויות אחרות ומח"ט הגזרה החליט לטובת הפלוגה שלי עקב רצף הצלחות/הכרות עם הגזרה/זמינות וכל מיני סיבות. וכשלא הוכרע לטובתינו זה לא היה לרוב מסיבות של "הפעולה מורכבת מדי בשביל החי"רניקים, בוא ניתן אותה למי שעשה קורס לוט"ר באדם" - ברור שיש מקרים שזה כן המצב ומה לעשות פשוט אתה לא מוכשר בתחום ספציפי שהוא קריטי לפעילות, אבל לרוב זה לא מתחיל ונגמר במניעים האלה.
כמובן שכנראה משימות שניתנות ללוחמי השייטת הן כן מוכוונות לאיכויות ספציפיות שיש ליחידה בנושאים שהם כנראה קריטיים לפעילות המדוברת, אבל זה בפירוש לא אומר שהפעילות "מורכבת" ו"מסובכת" יותר.

אם כבר דיברנו, אין מה לעשות, ההכשרת לוט"ר של היח' שאנחנו מדברים עליהם מקיפה יותר, ארוכה יותר ואיכותית יותר. הסיכון שמפקד לוקח בלהכניס כוחות מיומנים יותר למשימה הוא קטן יותר. היכרות עם הגזרה זה דבר חשוב ונותן באמת לפעמים ייתרון עצום ויותר חכם להכניס את החירני"ק. אין לי עוד כ"כ מה להוסיף, אתה צודק בכמה דברים- אבל הכיוון שלך הוא ספציפי ומאוד לא רציתי להכנס לשם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר