לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2008, 11:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oliamir
אם מישהו לא מוכן (והסיבות לכך הם בעצם הנושא לויכוח בדיון כאן) לשרת בתור לוחם, לדוגמא - אין לצבא יותר מדי כלים להילחם בכך.

זהו שיש, ויש הרבה, גם מבלי לעבור על החוקים. פשוט לא משתמשים בהם.
תמנע מהחייל הישגים מידיים, תמצא את נקודת הלחץ של הבנאדם, ותתחיל ללחוץ בהדרגה.

כשאתה משתין על הצבא, הוא לא מרגיש. אם הצבא ישתין עליך - אתה תטבע.

כלים עיקריים הם שלילת חופשות בצורה עקיפה (החייל ביקש קב"ן ביום חמישי כדי לא לעלות לעמדה ולצאת שבת? ע"פ הפקודות יש לי 48 שעות עד שאני מחוייב להביא אותו לקב"ן, ובהעדר קב"ן רופא. שיחכה 48 שעות, יראה רופא, ובתחילת שבוע הבא יראה קב"ן), לחץ חברתי (אותו חייל, לאחר שראה קב"ן, יעלה שבוע שלם לשמירה ביחד עם חייל נוסף. החיילים מהר מאוד יבינו שבגללו הם שומרים יותר) והשגת אפקט הפוך (לאחר תום השבוע, הוא צריך "להחזיר" את שעות השמירה שהחבר'ה נאלצו לעשות בשבילו. יש הרי "רשימת צדק").

ללא הישגים מידיים, כשהמצב מחמיר לאורך הזמן ואין ערבויות להישגים בטווח הארוך - הרוב המוחלט של האנשים ישבר.

אבל לפני שאתה מתחיל להשתמש בטכניקה הזו, כדאי שתברר דבר אחד - האם לחייל יש סיבה למה שהוא עושה.
כי אם יש לו, אמנם ההרתעה תועיל לכל הפלוגה- אבל היא עלולה להרוס את החייל. דבר עם הת"ש, דבר עם הרופא, תתקשר לקב"ן (אם יש חשש לבעיה נפשית) ותסביר לו את המצב (משני הצדדים, שלך ושל החייל) ואם יש ספק קפוץ לפגוש את ההורים שלו בשישי בדרך שלך הביתה. אם אתה עושה את זה - תעשה את זה כמו שצריך.

צה"ל הגדול מודע ומכיר את השיטות האלו הרבה יותר טוב ממני הקטן, פשוט ישנם אחוזי טעות, כמו בכל דבר אחר. מעדיפים לתת לעשרת אלפים להשתמט, ולא לשבור אדם אחד. מכאן נובעים כל החוקים המגבילים את המפקד ביכולות הענישה. האם נכון לעשות כך? אני לא בטוח. בשבלי זו הייתה טכניקה - לא אידאולוגיה. השתמשתי בה רק אם חשבתי שזו האופציה היעילה ביותר - לא כל פעם שחייל עם בעיה עמד בפני.

וד"א - אני גם מעולם לא סבלתי את הביטוי השגור הזה - "חייל בעייתי". אני לא הכרתי כאלו. הכרתי (והיו לי) הרבה חיילים עם בעיות. חלקן מהותיות, חלקן ילדותיות, חלקן נכפו עליהם - אבל לחייל היו בעיות, הוא עצמו לא הבעיה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר