לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2008, 08:19
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
היה לך חתיכת ביה"ס רוויזיוניסטי, יחסית ללפני 40 שנה!

"בזמני" אם היית טוען את מה שאני טוען למעלה- זה היה גורם לריב. אני הועפתי לכמה שיעורים בגלל שבזמן מלחמת המפרץ הראשונה אמרתי שאין שום משמעות אסטרטגית לכך ששמי ישראל מוגנים (בדיעבד: "כאילו מוגנים") ע"י טילים אמריקאים ומפעילים אמריקאיים. המורה, שבטח קיבלה איזה תדרוך ממשרד החינוך, ניסתה לעורר דיון נוקב אודות המשמעות הציונית של העניין ואיך שרק ב 1956 היה מצב כזה שבו "סמכנו לא על עצמינו". אני אמרתי שאם לא נתפסים להיסטריה, זה בסה"כ לא שונה מאשר להביא מארה"ב רופא שמומחה לבעיה רפאית חריפה שאין בארץ מי שיכול לטפל בה. אני מניח שתשובה כזאת היא לא לקחה בחשבון...

ויותר ברצינות: אם תקרא את דברי תראה שלא העברתי שיפוט על הבריטים ברמה הערכית שמאחורי המדיניות שלהם, או מידת העמידה בהבטחות הפוליטיות. כן דיברתי על מה שהיה בפועל, ובפועל הם לא עשו ככל שביכולתם לקיים את המדיניות האנטי ציונית שלהם, הייתה אשר הייתה. ושוב: זה היה לא מעט משום שאנשי השטח שניהלו את האימפריה היו פוצים ממושמעים ובגלל שעם כל האיבה קשה היה לפקיד בריטי להוציא לפועל מדיניות דרקונית כנגד יישוב מאורגן ברמה די אירופית. גם בגרמניה הכבודה (להבגיל אלף הבדלות) עם כל הרצון של חלק מבעלות הברית להוציא אל הפועל משטר כיבוש נוקשה ואכזרי, הם התמתנו במהירות שיא עקב דחפים שונים, ששם כוללני להם (ולא רק בציניות) הוא "קסמי הפראוליין".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר