לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2005, 19:07
צלמית המשתמש של isoaq
  isoaq isoaq אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מחפש מי מעוניין לטוס ליוון לטיול אופנועים ?

מצורף מאמר מופורם רוכבים....
ציטוט:
שלום לכולם,
חזרתי אתמול מטיול של 4 ימים בכרתים ( 3 ימי רכיבה ) .

אני הגעתי לכרתים במטרת רכיבה , שמתי לי ליעד לנסוע כמה שיותר ( במסגרת ההיגיון ) ולראות הכי הרבה שאפשר , תוך כדי עצירות דווקא בעיירות הקטנות והפחות תיירותיות .

השכרת האופנוע :
אני התעניינתי בנושא השכרת האופנועים עוד מישראל , בעזרת האינטרנט , בדקתי מספר חברות ומצאתי חברה בשם ROAD RUNNER .
אצלם רציתי לשכור DR650 , המחיר שהם הציעו עם ביטוח מלא הוא 42 יורו , ביטוח מלא = בלי השתתפות עצמית בכלל בכל תאונה חוץ מנהיגה בשיכרות ונסיעת שטח ( לך תוכיח ... ) .
לאחר שהגעתי לשם התברר שלקחו את ה - DR אז קיבלתי XT600E חדש ( 2000 ק"מ ) ... כמעט באותו מחיר , 50 יורו עם ביטוח מלא .
את האופנוע הביאו ואספו מהמלון , מאד נוח .
אתה מקבל מפה וקסדה , את המעיל הבאתי מהבית ( בעזרת האדיבה של GILROY ) וכך גם כפפות , מאד חשוב להביא ציוד רכיבה , אני יגע בנקודה זאת בהמשך .

מלון :
התגוררתי במלון KARTEROS שנמצא כ - 7 ק"מ מהעיר הבירה ( ונמל התעופה ) IRAKLION , מלון 3 כוכבים עם מזגן ושירותים מצויינים ( SERVICES , לא שירותים לחירבונים וכו´ ) , אוכל מצויין וכו´ ...

מחיר החבילה ליחיד ( טסתי לבד , בלי החברה הפעם ) הוא 350$: מלון +
טיסה + הובלה .

הנסיעה :
האי עצמו הוא די גדול , 300 ומשהו קילומטר מקצה לקצה , עיר הבירה IRAKLION יושבת במפתיע בדיוק במרכז .
לי היו 3 ימי רכיבה מלאים וניצלתי אותם עד תום , בניתי לעצמי מסלול של בערך 300-400 ק"מ ביום , כך שיוצאים מוקדם בבוקר , בערך ב - 8 וחוזרים ב - 7 בערב . הזמן הנ"ל כולל עצירות לצילומים , מנוחה , ים וכו´ ...
ביום הראשון עשיתי מסלול יחסית קצר של 250-300 ק"מ לכיוון מזרח וביקרתי בעיר AGIOS NIKOLAS , עיר מאד יפה ואירופאית ... יש שם אגם קטן בתוך העיר ... מאד יפה , גם כן ממליץ על המסעדה המצויינת שיושבת ליד האגם .
ביום הראשון הגעתי עד ל - SITIA וחזרתי .
הכבישים עצמם מתחלקים לשלושה סוגים
1. מהירים - כבישים מהירים לכל דבר רק בלי הפרדה בין הנתיבים ... צריך מאד להיזהר מעקיפות .
2. כבישים בין עירוניים - כביש יווני טיפוסי , קשה לנהיגה , בלי הרבה אחיזה וראות אפסית , להיזהר מאד .
3. כבישים בהרים , בין הכפרים הקטנים : כבישים מאד מסוכנים ומופתלים , חסרי אחיזה וראות אפסית ... להיזהר מאד ... ממליץ לצפצף לפני כל פנייה עיוורת כדי לא לקבל הפתעה חזיתית .

ביום השני החלטתי לעשות מסלול ארוך במיוחד והצבתי לעצמי מטרה להגיע לקצה המערבי של האי , נופי ים מדהימים וכבישים כיפיים ליוו אותי לאורך 200 + ק"מ , במהלך הנסיעה אפשר למצוא חופים ריקים לגמרי שבהם אפשר לנוח ( ולהפוך אותם לנודיסטים ) ...
ביום השני כמו שאמרתי אכן הגעתי למערב האי תוך כדי שעברתי בעיר CHINA , היה יום ארוך במיוחד שבו עשיתי 500 ק"מ , חזרתי סחוט לגמרי!!! ... חוייה מדהימה .
ביום השלישי החלטתי לרדת לדרום האי , החלק הכי פחות תירותי , במעבר דרומה אתה עובר דרך ההרים הגבוהים ( 2500 מטר ) והכפרים הכי קטנים ומדהימים שראיתי , ממש כמו באגדות , עם ספר מקומי שכולם יושבים אצלו ומדברים ואווירה הכי שקטה ורגועה שראיתי , פשוט מדהים .
המעבר דרך ההרים הוא רק 50 ק"מ אבל בגלל הכבישים המפותלים והנסיעה הקשה הדרך לוקחת כשעתיים בערך ( עם קצת עצירות מנוחה ) ...
בדרום האי נכנסתי לעיר MIRES , עיר ציורית ויפה מאד ... ממליץ בחום להיכנס .
לאחר מכן נסעתי לאורך החוף הדרומי מזרחה עד לעיר LYMPARTA ( משהו כזה ) .
מסלול מדהים ביופיו אבל קשה מאד פיזית ולוקח כמה שעות קשות , אם אתה מתכוונים לעשות את המסלול הזה תכינו את עצמכם נפשית לנסיעה קשה , מאד מפותלת וארוכה ( 100 ומשהו ק"מ ) .

1100 ק"מ בשלושה ימים .

לסיכום :
כרתים פשוט מדהימה לנסיעת אופנועים , נופים מדהימים ומגוונים ... ממליץ בחום .

דגשים :
לקחת ציוד רכיבה מלא
לקחת מצפן , מאד חשוב לניווטים .
להיות מוכן לעובדה שהיורו מאד ייקר את יוון והיא יקרה מאד , דלק עולה כמעט כמו בישראל .
הלוגיסטיקה מבחינת דלק מצויינת באי ואין צורך לקחת בקבוקי דלק לגיבוי , בכלל אין צורך .

לנסוע ודחוף!!!

סה"כ עלות הנסיעה : 750$ = 310 יורו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר