לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2008, 13:14
  fatsrir fatsrir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.08

ההבדל בין הנדסאים לבין חיילים רגילים הוא בכמה דברים:1)הנדסאי נקרא עתודה, אבל לא עתודה אקדמאית, כלומר הוא לא מקבל קק"צ על ההתחלה וסביר שגם לא יקבל בכלל...
2)הוא מתחייב בעיקרון לשנה או שנתיים קבע אני לא זוכר בדיוק, אני חושב שזה לשנתיים קבע - בשביל הנדסאים זה לא בעיה רצינית לצאת מההתחיבות לקבע, אבל יש מקומות שלא מסכימים לבטל את הקבע. לעומת אקדמאים שאין סיכוי שיבטלו להם את הקבע.
3)הנדסאים מקבלים דרגות חובה (רב"ט/סמל/סמ"ר) יותר מהר מחייל חובה שמתגייס בגיל 18 שזה בעיקר משפיע על שיבוץ התורנויות (מאוד מאוד חשוב בחיל האוויר, דרגה גבוהה יותר פחות תורנויות ותורנויות קלות יותר).
4)הנדסאים וחיילים בני 18 מגיעים לאותם קורסים בדיוק, אין השפעה של היותך הנדסאי על שיבוץ עדיף, עוברים את הקורס ביחד ומי שיותר טוב בקורס מתקבל למקום הטוב יותר.
5)לחלק מהמקצועות את ההנדסאים לא מעבירים אפילו קורס ומשבצים אותם איפה שהצבא צריך אותם.
6)רוב ההנדסאים מגיעים לחיל האוויר או לחיל החימוש או לחיל הים, כי אלה החילות של דרגי התיקונים, ושם צריך את כוח האדם ה"מקצועי" יותר.
והחילות האלה מפוצצים בתורנויות... חצי מהשירות אתה עושה בשמירות או מטבח או אבט"ש או רס"ר (בחיל האוויר אין עובדי רס"ר, יש תורני רס"ר).

בוודאות הנדסאי הוא בתחתית הסולם, הוא יותר מקצועי מחייל רגיל, אבל הוא עדיין לא מקצועי כמו אקדמאי, אז נותנים לו יותר אחריות ויותר חובות, אבל אותן זכויות כמו חיילים רגילים, והרבה פחות זכויות מאקדמאים.

מניסיון של 3 שנים עם הנדסאים בחיל האוויר וחיל החימוש, מוסר ההשכל שקיבלתי מהם הוא: אל תהיה הנדסאי... אבל במיוחד אל תהיה הנדסאי בצבא.
ולסיכום וכתגובה לפותחת האשכול - אין שום דבר טוב בלהיות הנדסאי. אני לא יודע מה אמרו לך בכנס, כי אני לא הנדסאי, אבל מההנדסאים שפגשתי (כימיה/מכונות/ביוטכנולוגיה/חשמל/תעשיה וניהול/בניין), כולם אומרים את אותו דבר - למה עשיתי את זה??? מה אני אידיוט?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר