לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2008, 13:58
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כל כך נכון ומדוייק שאין מה להוסיף !....

אבל אני חייב לספר לך כמה דברים בכל זאת....

גם אני מחזיק ברשותי אוסף בולים מכובד שאסף אבי בילדותו (שנות הארבעים ותחילת החמישים של המאה העשרים) ויש שם גם לא מעט בולים מתחילת המאה הקודמת...

אין לי מושג מה ערכו הכספי שהאוסף הזה למרות שזה די מסקרן אותי לדעת, עם זאת כפי שציין "ישראלה" את יכולה לקחת את האוסף המרשים הזה להערכה אך צפי לכך שהערכה שתינתן לך על ידי סוחר תמיד תהייה נמוכה (ולרוב משמעותית) מהערך האמיתי !!!
אני אף אחמיר ואומר לך שיש סיכוי גדול מאוד שגם אם באוסף הזה יש "מציאות" בעלות ערך כספי מיוחד הוא לא יטרח לגלות לך את זה !

אני את האמון שלי בסוחרים איבדתי כבר מזמן !!!
אלא אם מדובר במישהו שמבין ואת מכירה אותו אישית כאמין....
אף פעם אל תשכחי שעבורך זה אוסף אבל עבור סוחר זה עסק כלכלי....
הכרתי פעם מישהי שאביה היה אספן של לא מעט דברים החל ממדליות דרך סכינים וכלה במטבעות, האיש נפטר בגיל מאוד מבוגר ולביתו היחידה לא היה ממש מושג מה לעשות עם כל מה שנשאר אחריו באלבומים ובויטרינה (ואני זוכר היטב את הויטרינה המדהימה שהיתה לו בסלון עמוסת מדליות וסכינים)....

אני אישית לא הייתי אז עדיין בענייני אספנות (הוא נפטר לפני כ 15 שנה) אך כשהעניינים האלה התחילו "לדבר אלי" וביררתי מה עלה בגורל האוספים של האיש, נאמר לי על ידי ביתו :

... "את הסכינים לקח מישהו שהיה חבר של אבא שאוסף סכינינים שאמר ש"אין כאן משהוא מיוחד אבל אני מוכן לקחת".... (אגב - היום אני יודע בדיוק מי ה"חבר הטוב של אבא" ואין לי ספק שהוא עשה את אחת מהעסקאות הטובות שלו)....

ולגבי המטבעות - מסתבר שהיא לקחה את כל האלבומים עם המטבעות לסוחר ברחוב בן יהודה בתל אביב כדי שיתן לה הערכה, מה שהמנוול עשה זה לא ייאמן !...

הוא קנה ממנה את המטבעות לפי הגודל שלהם !!!!!....
על הגדולים הוא שילם לה סכום מסויים שנקבע על שקלים בודדים למטבע ועל הקטנים אפילו פחות !...

וככה התאדה לו האוסף המפואר של אבא......
ואין לי ספק שהיו שם ה מ ו ן פריטים נדירים ויפהיפיים.

חבל.

מצטער ע ה"חפירה" אבל חשוב לי לשתף כמה שיותר אנשים בדברים האלה !

לבני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:35

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר