לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2008, 00:51
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה ביקורת- "אשת חיל"/ ליהיא לפיד

אשת חיל/ ליהיא לפיד- הוצאת כנרת זמורה ביתן

ב"אשת חיל" מככבות שתי נשים. האחת- הכותבת (הלא היא "אני) והשניה "הנסיכה"- דמות בדויה.

הסיפור נותן היבט על קו חייה של כל אחת מהדמויות לסירוגין, כשמדי פעם משולבים בו גם קטעים ממכתבים ששלחו נשים לליהיא לפיד, כחלק מתפקידה ככותבת טור בעיתון.
חייהן של שתי הנשים מתוארים כחיים שונים מאוד- יחסים שונים עם הבעל, קריירות שונות והחלטות שונות בחיים, אולם ככל שהקורא נכנס לעומקו של הסיפור- מתחוור לו שחייהן בעצם די מקבילים. שתיהן אמהות צעירות וטריות, שתיהן מתמודדות עם שגרת קקי-פיפי-חיתולים-מקלחת-בקבוק-הנקה, ולשתיהן צרות בחיי הנישואין.

מקריאת הסיפור עלתה בי שאלה אחת- למה היא כתבה את זה? מה שונה פה משאר סיפורי הנישואין-לידה-גירושין? התשובה היא- שום דבר.

ברור לי הצורך של נשים בחברה להתנחם זו בזרועות השניה ולקבל פידבקים של "זה בסדר, אנחנו באותה סירה". לא כל כך ברור לי מדוע צריך לפרסם ספר שלם מזווית הראייה הזו, ובמה מחדשת בעצם לפיד את מה שכולנו כבר יודעות.

לסיכום, אין ספק שלא כל ספר צריך להיות בעל עלילה מותחת ומהפנטת, אך הייתי מצפה ממישהי שמביאה שוב את אותו סיפור, לתת פן אחר ואולי פרספקטיבה שונה על הנושא.

3 מתוך 10 בסולם מיאו

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:19

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר