לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2008, 03:53
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כמובן

אבל תרשה לי כמה תיקונים קטנים
לגבי בחירת הנשיא: דומני שזוהי שיטה שדווקא נותנת עדיפות למדינות הגדולות שכן להן יש הרבה יותר אלקטורים שכולם הולכים למי שמנצח בהן. כך, מועמד שזכה ב-51% מהקולות בקליפורניה או ניו יורק יקבל יותר אלקטורים מיריבו שזכה בהפרש של 90 אחוז (מקרה מוגזם כמובן) בשורה של מדינות קטנות כמו וויאומינג ורוד איילנד. במצב כזה, יכול לנצח מועמד שפחות אנשים הצביעו עבורו. המשמעות היא שבכל הנוגע לתפקודים הפדרליים (והם רבים מאוד) יכריע המיעוט. בעיני ובעיני אמריקאים רבים זהו מצב מעוות ששורשו בסיבות היסטוריות ושלא שונה רק בשל השמרנות האמריקאית ומשום שמקרים שבהם נשיא נבחר בקולות מיעוט הם ספורים בלבד.
לגבי השופטים: נשיא ש"עושה זוועות" כדבריך ובוחר שופטים, הרי שהמדינה תקועה איתם עד ליציאתם לפנסיה. הנשיא הבא לא יכול לפטר אותם או למנות נוספים מעבר לתקן. כשניסו לשכנע אותי בבחירות הקודמות להצביע נגד בוש הטיעון המרכזי היה שמספר שופטים עומדים בפני פרישה ואם הוא ייבחר הוא יבחר שופטים שמרנים שיפגעו בנושאים כמו הזכות להפלה. בוש כאמור התמנה בקולות מיעוט האמריקאים ואכן פעל למינוי שופטים שמרניים שפסיקותיהם ישפיעו על כל המדינות ולמשך שנים רבות.
לגבי הפרדת רשויות בין הממשלה והכנסת: ובכן, בשיטה הפרלנטרית אומנם הממשלה נבחרת על ידי הכנסת, אך הכנסת יכולה להפיל את הממשלה, כפי שאכן קורה לעיתים.
דמוקרטיה היא שלטון העם, כשמדובר ברוב מבין האזרחים הרשאים להצביע. אין ספק שהתנאים לאזרחות ברת הצבעה משתנים בין מדינה למדינה ובין תקופה לתקופה אבל אני מודה שאני כבר מבולבל ולא ברור לי איך זה מתקשר לענייננו...
.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:43

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר