לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2008, 23:13
  שרף 5 שרף 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.08
יכולותיו של משרד המודיעין האיראני

אני חושב שאין עוררין שיכולותיו של קהיליית המודיעין הישראלית הם מתקדמות ביותר (יעידו על כך כמה מאורעות היסטוריים וגם מבצעים כמו התקיפה בסוריה שהתרחשה לפי מקורות זרים). אבל אם נצא מנקודת הנחה שעימות עם איראן הוא סביר בהחלט, אותי דווקא מעניין לדעת מה הם יכולותיו של משרד המודיעין האיראני.

נתחיל במה שאני יודע:
ויזינט - לאיראנים אין לווינים וסביר להניח שגם לא מטוסי ביון שמצלמים אותנו מלמעלה, ככה שאיזה מקור ויזינט יכול להיות להם? קניית תצלומים מחברות מסחריות או שת"פ עם ידידים (למשל הרוסים,סורים)?

הומינט - ידוע שיש נסיונות לגייס ישראלים פרסיים שנוסעים/נסעו לאיראן כדי לבקר את משפחותיהם (ואולי גם כאלה המיועדים לעלות לארץ?)

סיגינט - האם ידוע על יכולות הסיגינט האיראני? קראתי שהם משתפים פעולה עם הסורים ואף הקימו 4 תחנות סיגינט משותפות בגולן ובמקומות נוספים.
ידוע שרוב יכולות הסיגינט של מדינות מפותחות בתוך המדינה ורובם ממש לא ישמחו לשתף אחרים ביכולות אלו (כמו שארה"ב שומרת לעצמה סודות רבים בתחום למרות הברית של אשלון), ככה שמעניין לדעת כמה האיראנים/סורים הספיקו להתקדם בתחום.

אוסינט/וובינט - ידוע שהתקשורת הישראלית והאינטרנט הם מכרה זהב למידע על צה"ל. מידע רב מאוד נמצא (גם אם מדובר בחתיכות מאוד קטנות המפוזרות על פני עשרות אתרים), אבל כדי לעבד את המידע הזה יש צורך בחוקרים חכמים ומתוחכמים המכירים את השפה והעגה הצבאית בצורה טובה מאוד.

מחקר - למרות שמדובר בתחום שקשה להעריך בו יכולות או הצלחות...האם ידועים פרטים על מערך המחקר? האם ידוע לדוגמא על לימודי עברית נרחבים במדינה? (בזמנו ראיתי, יתכן בפורום הזה, שנפתחה מחלקה ללימודי עברית באוניברסיטה בכווית או קטאר. מעניין כמה צעירים כוויתים באמת מעוניינים ללמוד על ביאליק ?!).

פיתוח טכנולוגיות - ?

לצורך העניין, אבהיר כי אין לי ידע נרחב בכלל בתחום המודיעין חוץ מהדברים שקראתי באינטרנט ואין לי שום קשר למודיעין בצה"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר