לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2008, 02:27
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

כמאמר פורסט גאמפ: Stupid is, Stupid does..
הניתוח שלך מבוסס על הנחה קצת מטעה שהמספרים האבסולוטיים הם אלו שקובעים האם יש או אין משבר וזה לא עובד ככה. אני אזרוק לך טיפ כדי שתבין. אם אני בחוב של 20000 ש"ח אז אני בצרות צרורות מול הבנק כי אני נחשב מבחינת הבנק לעני מרוד. אם לשרי אריסון יש חוב של 20000 בבנק.. מידת חומרת החובות האמריקאיים צריכה לקחת בחשבון את היכולות הפיננסיות והכלכליות שלהם. השיטה המקובלת כדי להבין זאת היא יחס חוב תוצר. קח את גודל החוב האמריקאי (9.7 טריליון דולר כטענתך) ותחלק אותו בתמ"ג האמריקאי (קצת פחות מ-14 טריליון דולר). קיבלת שבר שנע באיזור ה67-70%. זהו יחס חוב תוצר. עכשיו, תשוה את היחס הזה למדינות מערביות אחרות ותקבל תמונת מצב קצת יותר מועילה. זהו יחס גבוה יחסית לממוצע הרב שנתי האמריקאי אבל הוא בפירוש אינו חריג. ישראל גבוהה יותר, בלגיה גבוהה יותר, יפאן גבוהה הרבה יותר...
דבר נוסף, אג"ח פדרליות נסחרות בשווקים העסקיים וארה"ב אינה לווה ישירות מממשלות זרות אלא מוכרת אג"ח בשוק החופשי. אם קרנות סיניות / רוסיות / נורווגיות החליטו לרכוש אג"חים אלו. זאת בחירה שלהן והן מחוייבות לתנאי האג"ח. המקרה המרכזי בו ארה"ב תמצא את עצמה בבעיית גיוס הון הוא כשהיא תיתקל במגבלת נזילות. היא מאוד רחוקה ממגבלה זו.
ארה"ב אינה נתונה לאיזשהי מניפולציה כזו או אחרת מצד מדינות (למעט אולי הויכוח על היואן הסיני ולטעמי זאת לא נחשבת כמניפולציה). רק מטעם גודלה הכלכלי של ארה"ב, אין למדינות אחרות יכולת להחזיק את ארה"ב בעמדת נחיתות. קצת מספרים: כלכלת ארה"ב (תמ"ג למקרה שאתה קצת מתמצה) מסתכמת ב-קצת פחות מ-14 טריליון דולר בשנה הכלכלה השנייה בגודלה, סין, עומדת על חצי מכך. דהיינו, ארה"ב "חזקה" פי 2 (משפט בעייתי) מכל אחד אחר בהיקף הכלכלה שלה.
ככלל, כשאתה כותב, תנסה להשמע קצת פחות נחרץ ולסייג את דבריך.. רק במקרה שתיתקל במישהו שיכול לסתור אותך..

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:52

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר