לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2008, 00:35
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
החלטתך ראויה להערכה רבה.

ברצוני לחזק אותך ולציין כי לא מדובר רק על קשר עם משפחתך אלא על הקשר וההמשכיות שלך כחלק מעם בעל מורשת של למעלה מ3000 שנה [אברהם אבינו נולד לפני 3821 שנים.]

בנוסף לעם ישראל בנין נשמות משותף שיסודיו במרומיה הרוחניים של הבריאה. למרות שלאנשים שאינם בדרגה רוחנית גבוהה אין את האפשרות להשיג באופן מוחשי את מהותה של הנשמה, בכל אופן די בידיעה זו כדי להסביר קצת את ייחודיותו של העם היהודי. למי שאינם יהודים אין שייכות לנשמות הגבוהות בבריאה אלא אם כן הם מתגיירים. לכן רק העם היהודי צווה בתרי"ג המצוות מכיון שרק לו האפשרות לעבוד את עבודת ה' בעולם [בכל תפילות החגים אנו אומרים אתה בחרתנו מכל העמים וכו' וזו המשמעות]. לעומת זאת לאומות העולם על פי דרגתם הרוחנית די בשבע מצוות בני נח.

מי שמתחתן עם בן זוג לא יהודי מוציא עצמו מכלל ישראל [הגמ' במסכת סנהדרין בפרק הנשרפין כותבת שיש בכך כרת מדברי קבלה - כלומר על פי מסורת הנביאים זאת על אף שהדבר לא מוזכר בפירוש בתורה.] ובמקרה שהצד היהודי הוא האב הוא מנתק את ההמשכיות של עם ישראל מזרעו שכן הם גויים כאמם.

אני מוסיף את הדברים הנ"ל כדי לחזק את ידך בהחלטה הנ"ל ובנוסף אתה יכול להסביר לחברתך מעט על ייחודיותו של עם ישראל . עלי לסייג שעם ישראל ככלל אינו מעוניין בגרים אך אתה רשאי לפעול על פי האינטרס הפרטי שלך בעניין זה.
כמו כן אני מציע לך להתעמק קצת יותר לברר מי היו אבות האומה (לא הרצל ואחד העם) מהי התורה ומה המהות העומדת מאחורי המצוות.

ולסיכום אני מאחל לך הצלחה

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 24-10-2008 בשעה 00:39.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר