לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2008, 21:11
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
ציור שלי שהדבקתי על חולצה (ושיעמוד בכביסה כמובן)

כשהייתי בתיכון במגמת עיצוב חלק מהלימודים שלנו היו שיעורי ציור. את רוב הציורים שלי זרקתי ומעט מהם נתתי למיסגור והם תלויים בעבודה הקודמת של אבא שלי. לא מזמן סידרתי את הדברים שלי ונתקלתי במה שעדיין לא זרקתי. פעם ציירתי יפה ו"נורמלי". אם היום אני מציירת זה יותר מופשט או פשוט. מצאתי ציורים שלי מכיתה י"א, והם מצאו חן בעיני, אבל לא ידעתי מה לעשות איתם. בחדר שלי אני לא רוצה לתלות כלום. אני רוצה להשאיר את הקיר נקי מתמונות כדי להרגיש את המרחב. ופתאום עלה לי רעיון: אני יכולה לשים את זה על חולצה שאני אלבש. מכייון שהנייר שציירתי עליו עבה, והציור, כמובן קצת גדול, אז הלכתי בדרך הבאה:

צילמתי את הציור שלי בהקטנה לגודל שרציתי במכונת צילום צבעונית (באוניברסיטה זה עולה 2.5 ש"ח לצילום). הייתרון העצום במכונת צילום צבעונית בניגוד למדפסת צבעונית זה שיש איזה ציפוי עדין לנייר שמונע מהצבע להנמס וליצור כתם וסימני "שלולית" כשהוא בא במגע עם מים או נוזלים אחרים. זה לא שאני אדביק ואשאיר את הנייר כך - זה בטוח לא יעמוד בכביסה, אבל מה שחשוב לי היה שאני הולכת לעבוד עם חומר שהוא נוזלי מעט, והרטיבות שלו עלולה לקלקל את כל היצירה. זה לא שמה שאני הולכת לעשות לא יעבוד עם הדפסה צבעונית של מדפסת, אבל לא רציתי לקחת סיכון.

הדבר השני: מרחתי צבע תלת מימדי שקוף (צבע תלת מימדי=טוליפ, אבל אני השתמשתי בשקוף של PLAID - חברה אחרת מטוליפ). רציתי שתי שכבות לכל צד של הנייר:
שכבה ראשונה על החלק האחורי של הדף, לחכות יום שייתייבש, ואח"כ למרוח שכבה שנייה ליתר ביטחון. בטח שכבה אחת זה כבר מספיק, אבל רציתי ליתר ביטחון.
לחכות שזה יתייבש, ואז לגשת לקדמת הדף, ולמרוח על הצילום עצמו שכבה ראשונה, לחכות יום שייתייבש, ואח"כ שכבה שנייה.
בקיצור: 4 ימים.
חשוב להעיר: כל המריחות נעשו בנדיבות רבה.
למה התחלתי דווקא בצד האחורי של הדף? בגלל עיניין הלחויות והצבע. מפחד שהצבע לא יימרח ויעשה כתמים החלטתי שהכי נבון יהיה להתחיל את התהליך איפה שאין צבע. הדף יספוג את הלחויות של החומר (הטוליפ או צבע תלת מימדי של חברה אחרת), החומר יותר יתרכב עם הנייר והצבע, והדבק ייצב את הצבע כשאצבע את הצילום עצמו ממש.

אז אחרי אותם 4 ימים לקחתי את החולצה, סימנתי עליה איפה אני רוצה להדביק את הציור שלי, והדבקתי אותו עם אותו צבע תלת מימדי שקוף כפי שמדביקים כל נייר: מורחים מאחור בנדיבות מהצבע התלת מימדי השקוף, דואגים שגם קצות הדף יהיה מכוסים, ואז מדביקים.
כדי שכל העסק לא יקבל בטן תוך כדי ייבוש, מיד אחרי ההדבקה, שמתי ניילון על הציור המודבק, ועל זה ספר כבד. אחרי יום הוצאתי והמשכתי לייבש עוד יום.
להלן התוצאה. זה עומד בכביסה יופי!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הצילום הזה הוא אחרי כביסה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר