לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2008, 13:28
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אוי ווי זמיר.....

או בעברית- "מצאת לך נושא מאוד כבד כדי לפתוח בגינו אשכול בפורום מוזיקה ישראלית"....
לא אחת ניסיתי לחשוב לעצמי על הנושא הזה, ניסיתי לשאול את עצמי "איזה שיר אני יכל להגדיר שהוא השיר שאני הכי אוהב"?...

תמיד בסופו של דבר לא הצלחתי למצא תשובה ונטשתי את העניין לטובת המשך מהלך החיים !

עכשיו, היות וכבר נקרתה בדרכי הזדמנות להתדיין על הנושא אני אקדיש לכך יותר זמן ומחשבה ....

אז ככה, כשאני חושב על זה אז יהיה נכון לנסות ולחלק את השירים שהשפיעו עלי על פי תקופות (למעשה גנבתי את הרעיון מטלי והחתולה......

בתור ילד קטן (וסיוון, זה הולך להיות מעניין) אני זוכר שהיו שני שירי חנוכה שריגשו אותי ובהחלט נצרבו בראשי עד היום, הראשון הוא נרותי הזעירים והשני שאינני זוכר את שמו כרגע אך אין לי ספק שתדעו על מה מדובר כולל את השורה "אבי אבי אמור נא לי מדוע הלילה שחור ואפל"......

יש משהו בשירים האלה שאני לא מצליח למצא אותו, יש בהם משהו אפל , חשוך שכזה....מוזר מאוד !

שיר שתמיד משום מה הפחיד אותי בתור ילד הוא "חוזה לך ברח", יש גם בו משהו אפל ותוסיפו לזה את נגינת הפסנתר (אז מי בסוף מנגן שם?) ומתקבל כאן משהו שאת לבני די הפחיד כילד...
ואם בשירים אפלוליים עסקינן איך לא אציין את "מי היה החולם"?... שיר מוזר כשלעצמו.

עוד שירים שתמיד ריגשו אותי היו שירים שקשורים למלחמות, שירים כמו גבעת התחמושת, שומר החומות (אני עומד על החומה), ועוד....
בנוסף לכל אלו שירים ישנים של שלמה ארצי (שהיום אני ממש לא מסוגל לשמוע והוא די מעצבן אותי באופן כללי) כגון, איפה ישנם עוד אנשים/השיר על ארץ סיני והאחד והמיוחד בהחלט - "את אינך יודעת מה מאוד יפיפית" !... שיר מדהים .

לפחות חלק מהשירים האלה נצרבו במוחי היות והם תמיד מזכירים לי את הטיולים בשבתות עם אבא ואמא ובעיקר לירושלים (סיפור הקרב על ירושלים וסיפורי קרבות מלחמת השחרור תמיד ריתקו אותי)....

בשנים האחרונות אני מתחבר חזק מאוד לשירים ישראליים ישנים שמתוארכים בעיקר לתחילת שנות השבעים, שירים שהנה רשימה חלקית שלהם (אולי אתם תצליחו למצא את הקשר בין כולם)?...

אתם זוכרים את השירים/נוגה - ועוד שירים של חנן יובל.
יונתן סע הביתה/זה מכבר - ועוד משיריו של אושיק לוי.
שירים נוגים של להקות צבאיות מפעם.....
ועוד...

מה שלדעתי משותף לכל השירים האלה הוא שהם מזכירים לי את ארץ ישראל הישנה של פעם, התמימות, הלאומיות, "האחזות הנח"ל בסיני" שכאלה.....
ואולי את זה שאני כבר ילד גדול , איש ממש ואם אני יעצור לרגע מהמרוץ הזה של החיים ואביט לאחור אגלה שיש הרבה מאוד דברים אהובים שנשארו שם ....
חברי ילדות, חברות, צופים, חוויות, טיולים.....

לדוגמא, אני יכול להגיד היום בוודאות מה ואיזו סיטואציה מזכיר לי כל כך השיר "יש ערימה של חבר'ה על הדשא" !...
אני זוכר את הפנים את הקול ואת המקום המדוייק !.....

לא יודע, כנראה שככל שמתבגרים כך יש מן נטייה שכזו להתרפק לפעמים על העבר ויש שירים שפשוט מהווים מעין דבק שמחבר בינו לבין ההווה....

אבל היות ובטיפוס בעל פיצול אישיות מדובר איך לא אציין את השירים ה"אחרים"?...

כמו שאני יכל להאזין באהבה ליוצרים כחנן יובל כך אני מסוגל להוציא את הדיסק שלו מהמכשיר ולעבור מיד לשמוע את היחידה לטיפול נמרץ/פורטיס / הקליק ואחרים !...

שירים כמו "ניצוצות", "הפוך" ועוד גם הם מזכירים לי תחנות מסויימות בחיים (שלרוב מן הסתם קשורות לזו או אחרת ).....

ויש עוד אחד מקסים (עם קליפ מקסים) שעולה לי ממש עכשיו לפני סיום ההודעה המתפלספת הזו...

"משחק של דמעות" !

איזו קדיחה, הא?...
אבל שאלת לא?...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר