לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2008, 22:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01

לא הבנתי את הכותרת, לא מבין למה אתה חייב להשתמש בביטויים כמו כובש ציוני נפשע, ולא מבין למה אתה מתעלם מהטלת האחריות שלי גם או במיוחד על משה דיין.
אבל נעזוב את ההסטוריה רגע ואת האשמים שרובם אינם בין החיים.
רצועת עזה איננה מדינה ריבונית ולא רק מטבע אין לה, או נמל או שדה תעופה.
במשך שנים דאגנו לנצל אותה ואת תושביה ובכך לטפח את הבעיה הפלשתינאית.
רצועת עזה מסוכנת היום כמו דרום לבנון, אבל הגבול איתה איננו גבול כמו גבול הלבנון.
ההסכמים, הטובים או הרעים, לא הגיעו למימוש מלא, ומדינה פלשתינאית טרם קמה.
אנחנו גם לא יכולים להטיל את האחריות על חוסני מובארק ומצריים מהסיבה שגם הוא אינו רוצה אותה כל כך. גם לאחר ההתנתקות (או כל שם אחר שתיתן לה) שהיתה מאוחר מדי כמובן לא הוכרזה מדינה פלשתינאית, והאחריות עדיין מוטלת על מדינת ישראל.
הרש"פ שהוקמה לאחר ההסכמים היא אוטונומיה שמעצם הגדרתה מתקיימת תחת שלטון אחר, והוא השלטון הישראלי.
לו השכלנו לעשות את הצעדים האלה מוקדם יותר, היינו זוכים (אולי) לתמיכה בינלאומית, ויכולנו להכריז הדדית או חד צדדית על ניתוק מלא מרצועת עזה והתיחסות אליה כאל מדינת אויב, ולא רק יישות אויבת בקרבנו.
החמאס דרך אגב לא היה אמור להשתתף בבחירות (למעשה על פי אותו עקרון גם הפת"ח היה פסול) על פי ההגדרות בהסכמי אוסלו וספיחיו.
כולם טעו, הפילוג הפנימי וחוסר יציבות השלטון בישראל תרמו להחלשת ישראל בפני עצמה וכמובן בפני הפלשתינאים שידעו לנצל זאת בצורה צינית ורצחנית.
גם אני ממאוכזבי המצב הקיים וקריסת ההסכמים והאמונה בדו קיום.
היו זמנים שהייתי קרוב לחד"ש וכמעט הצבעתי להם באחת ממערכות הבחירות במקום למר"צ שם חונכתי וספגתי את הערכים, אבל השינוי שהנהיג מוחמד בארכה החזיר אותי למפלגה הכי שמאלית בציוניות הישראלית, וכרגע חד"ש בעיני בוגדת בערכי הדו קיום שפעם הפכו אותה ללגיטימית בעיני (פרט לקומוניזם).
ישראל כשלה וכושלת בהסברה שלה, ואיננו מצליחים להעביר את התמונות הנכונות לעולם ובעולם.
החברה בישראל שסועה והשנאה בין ימין לשמאל עזה מתמיד, למרות שההבדלים די מטושטשים.
אבל את המפתח אי אפשר לזרוק לים עדיין, ולצערי הפעולה הבלתי נמנעת לא בטוח שתחזק את החברה אלא אולי תחליש אותה יותר למקום שטרם היינו בו.
הבטחון שלך בהצלחה מזהירה של המהלך הצבאי שיגרום להפסקת ירי הקאסם תמוה. במיוחד כאשר כל ההערכות מדברות על אפשרות שקיעה בבוץ העזתי, נפגעים רבים מאי פעם בקרב שני הצדדים, מראות שיוצגו כטבח, ארונות שחורים ואין צורך לפרט יותר.
אני לא יודע האם צריך, אבל אולי זה הזמן לסוג של אחדות, דחיית הבחירות, שיתוף הליכוד במהלכים הקרובים, פינוי הכסאות מאלה שאוחזים בהם לצורך ישיבה בלבד לאלה שבאמת ראויים לשבת עליהם מתוקף היכולת והמקצועיות. היום שאחרי הוא לא רק מה יהיה עם הפלשתינאים ,אלה מה יהיה עם החברה הישראלית, שתספוג את אחת המכות הקשות, בתקופה שגם ככה קשה, והאיום מצפון מחכה לנו, והאיום מצפון מזרח מתקרב ובא.
הכנסת תרופות ומזון אלמנטרי יותיר עוד אנשים לפני שלב האין ברירה שבו מצוייים רב תושבי הרצועה כרגע.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:08

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר