לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2009, 02:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07

"אני לא יודעת לגבי אנשים אחרים, אני אישית ממש לא רואה באמונה ובעולם הדתי כמשהו מכני ושטחי. אישית, אני רואה, או רוצה לראות בו כמשהו עמוק יותר ממה שאתה אומר, ואני חושבת שדווקא האמרה שלך כי

ציטוט:
אם אדם החליט ללכת על פי חוקי התורה (ודרבנן, לצורך הדיוק) - הוא ילך על פי התורה בכל הלכותיה ודקדוקיה - בין אם זה נראה לו, ועושה לו טוב (ואם יש לו פיקפוק במשהו הוא יכול גם לשאול רב) ובין אם לאו. מי שהולך בדרך הזאת הוא בהכרח אדם שמאמין שיש בורא עולם ומאמין במסורת היהודית שהעיקר שלה הוא קבלת התורה, קרי, קבלת החוקים והמצוות ועשייתן - בלי "בא לי" או "לא בא לי"...
היא בבסיסה רדודה ומכנית. "

את שוב מערבבת בין שני דברים - יש את המושג של אהבת ה' אבל יש גם את העניין של ההתמסרות אליו - שהם דברים שתלויים אחד בשני. קחי למשל את אמא שלך - אם את אוהבת אותה באמת, האם כל מה שהיא תגיד לך - שהיא בטוחה שזה הדבר הכי טוב בשבילך - לא תקשיבי ולא תכבדי? אז יכול להיות שחלק מהדברים את לא תאהבי, כי אמא שלך היא בסך הכל אדם. אבל מדובר פה בבורא עולם - זה שברא את האדם ויודע את כל יסודות ועיקרי הפסיכולוגיה ושאר דרכי הנפש (הוא בעצם יודע הכל, אבל זה מה שעקרוני לדיון) יותר מכל אחד אחר - האם, לפחות בתיאוריה - שבה אנו מאמינים בתורה - האם את לא מאמינה שהבורא יודע מה באמת טוב לך? לפי ההנחות שהנחתי בפיסקה זאת - האם את לא חושבת שזה הגיוני? איזה הנחות כאן את לא מקבלת?

"
יש הרבה גישות לדת, ולא רק ביהדות. יש קונסרבטיבים, רפורמים, חילונים, אורתודוכסים.. יש שיעים וסונים וחראג'ים, יש קתולים ויש פרוטסטנטים.. יש שומרי מסורת, יש אתאיסטים ויש חרדים.. הדת בעיני היא לא משהו שטוח, שחור או לבן והייתי רוצה לראות אותה יותר מ"או שאתה מקיים מצוות, או שאתה לא" כפי שאמא שלי אמרה לי פעם אחרי שתהיתי איך יש נשים דתיות, שומרות על נידה, אבל לא שומרות על תלבושת צנועה (כיסוי ראש, חצאית, שרוולים ארוכים) "אלוהים הוא לא במכנסיים" "

הדת היא לא משהו שטוח. יש דת אחת. וכמו שהסברתי לאיתי - כל הדתות (חוץ מחילוניות שלפי מה שידוע לי זה לא דת) הנ"ל שהזכרת הן מתבססות על התורה, קרי, יהדות. אבל המקור - שלא השתנה אפילו במעט - זו היהדות שמקורה והתבססותה על התורה וכן מהלכות חכמים שהתבססו על התורה, ומתוכה נבנו הלכות (מה שנקרא בפי אנשים מסויימים אורתודוכסים).

ההלכה לא באה לענות אותך או לצמצם אותך תרבותית. היא גם לא באה להגיד לך באיזה מקצוע לבחור בחיים ( אנחנו לא חרדים) או האם ללכת לשירות לאומי, הסדר/ישיבה או צבא.

ההלכה באה להדריך אותך - בכל פן בחייך, כדי לשמור על טוהר אופייך, גופך ונשמתך. אז כן, דווקא לנשים, שייחודן מתבטא בנפש, ברגש בגוף - יש עליהן הדרכות שונות בהתאם.

אבל הפורום הזה הוא לא המקום לבדוק את יסוד היהודות והרוח שלה. זה במקום אחר. את מרוצה באיפה שאת נמצאת - אשרייך! הלוואי וכולם היו זוכים לזה

דרך אגב, יש איסור לאשה ללבוש מכנסיים אז אמא שלך צריכה לשנות גרסה

"אתה באמת חושב שאם בחרתי לשמוע מוזיקה במהלך שנת ההתאבלות שלי, אני פוגעת בזכרון אבי או יותר מכך, שוכחת שהוא נפטר?! באמת, דני, תחשוב קצת בהגיון! אין דבר שישכיח את הדבר הזה ממני, בין אם הרדיו שלי פתוח או לא!!"

העליתי השערה. את מוזמנת לשאול רב מה פשר ההלכה הזאת.

ולסיום, ההשוואה בין סמים למוזיקה אינה רלוונטית. סמים זה דבר שפוגע בבריאות שלך, ואם הם ממכרים, אתה גם מהווה סכנה לציבור. לשכב עם חברה שלך בצנעה, אלא אם כן אתה חולה באיידס, ממש לא!"

ההשוואה שלי לא הייתה ישירה אלא בעקיפין (את ואלכס מתיימרים לזנק על דברים שלכאורה לא נשמעים טוב או לא נשמעים לכאורה הגיוניים ואתם יוצאים קצת פלmbho האמת..).

" לשכב עם חברה שלך בצנעה, אלא אם כן אתה חולה באיידס, ממש לא!"

אם כך, אז למה פותח האשכול התלבט כ"כ אם זה בסדר מה שהוא עשה או לא? כמו שאמרתי, המצפון הפנימי מנסה לפעמים להזהיר אותנו הרבה פעמים..
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר