לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 08:21
  ab988 ab988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.08

אני לא מבין למה אתה צריך את הסעיפים (אסתמה, ברכיים), ברור שצריך פרופיל ובשביל זה המציאו אותו - שתדע אם החייל כשיר לקרבי או לא. אם הוא כן יש לו פרופיל קרבי, אם לא אז יש לו פרופיל אחר. מה אכפת לך על איזה סעיפים הפרופיל? שוב זה כמו עם הת"ש - מה זה משנה לקצין מיון אם זה אמא חולה או אבא חולה?

כשיש פרופיל נפשי שיורידו אוטומטית את המתאם קצונה ל0 (זה מה שעושים)

אני אחזור על האנלוגיה שלי לבחירות. אתה רוצה נתונים סטטיטיים נכון? לא צריך בשביל זה רשימה שמית, לא צריך שקצין מיון ידע שהחייל הספיציפי שהוא משבץ עכשיו היה אצל קב"ן. עובדה שאנחנו יודעים שכך וכך אחוז יצאו על 21 נפשי אבל הצבא לא פרסם שם של בנאדם ספיציפי. כשזה הופך ליותר דק (אירועים מסויימים ונשר בעקבותם) - בשביל זה יש קב"ן אוגדה שירכז את הנתונים.

לגבי "מקומות טובים" בצבא. זה בעיה כאובה ואני חושב שהכיוון של אלפאסנטורי לא נכון. לדעתי הבעיה המרכזית היא שנתוני האיכות של הצבא (קב"א) הם חד מימדיים ומטומטמים. אין מה לעשות - צריך כישורים שונים בשביל תפקידים שונים בצבא. החנעבצים של 8200 עושים את עבודתם נאמנה אבל ספק אם היו הופכים לקודקודים בגדוד והם בטח לא מתאימים לפקד על אנשים תחת אש.

אבל אני לא מסכים שכל מי שמצטיין וחכם צריך אוטומטית להגיע לחטיבת המחקר. העניין הוא עתודה לקצונה. מה לעשות שקציני מודיעין צומחים מתוך החיל וצריך אנשים איכותיים שיגיעו לקצונה בכירה. אם מישהו התגייס לתותחנים והיפוטית אילו היה מגיע למודיעין היה מגיע עד סא"ל אז זו היתה טעות לשים אותו תותחן, חד וחלק. מצד שני אנשים איכותיים צריך בכל מקום, לא רק בסיירות ומודיעין. אי אפשר לשים את כל הדפ"רים בגדודים כי זה יוריד את המוטיבציה להתגייס לשם עוד יותר, ומה לעשות שהמג"דים והמח"טים שבלי ספק צריכים להיות אנשים אינטלגנטיים חייבים להתחיל מאפס. הבעיה היא לא שהגינגי בתותחנים אלא ששמים אותו בתותחנים מתוך מחשבה שהוא "ישביח" אותם, בזמן שבפועל הוא סתם בדיחה שם.

את כל התקנים הטובים אגב ממלא מישהו. האמת היא שאפילו אם זה מישהו טיפה פחות מוכשר אבל עם פרופיל עורפי - זה עדיף.

אבל זה אפילו לא הנושא. אני לא מדבר על הבזבוז כביכול של הגינגי בתותחנים, אלא על זה שאם אנשים צוחקים עליו, או שפשוט לא הולך כל כך לבחור בגדוד - אז קב"ן יכול רק לדפוק אותו. מבחינת הצבא אין נקודת ביניים כשמדובר בקב"ן וזה בעיה. אתה מסכים איתי שיש אנשים שלא יסתדרו עם האווירה של גדוד - בגלל אופי ומבחינה חברתית - אבל ילך להם יופי בכל מקום אחר? קב"ן לא יכול לעזור להם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר