לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2009, 17:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

רק עכשיו ראיתי שההודעה שלי יצאה ריקה.
אז כתבתי אותה שוב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי [font=&quot
לב כל-רואה] הביסוס שלי הוא שארץ ישראל שייכת ליהודים, ושהבתים והקרקעות שייכים ליהודים בגוש קטיף[/font]..
אני לא מכיר אף חוק שטוען זאת.
בכל ספר החוקים של מדינת ישראל אין, ולא היה, למיטב ידיעתי חוק כזה.
אני אשמח אם תוכיח שאני טועה בסעיף זה.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] ולכן, כל מי שהשתתף בפשע הזה הוא מבחינתי פושע, ומוטל עליו לפחות לבקש סליחה .

אם כך הוא הדבר, ואין זה חוק, אלא רק דעתך הפרטית - אז אתה בעצם טוען שמי שמפר את חוות דעתך (מכובדת ככל שתהיה) הוא פושע.

במקרה זה, אנא הרשה לי לשאול מי מת ומשח אותך לתפקיד נשיא ישראל?

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] יתרה מכך - כשהחוק הוא רשע, אני אקרא לכולם להפר אותו.

אני מניח שהביטוי "חוק רשע" בא מהכתבים של תומאס אקווינס וההתיחסות שלו ל"חוק טבעי" שחייב לציית ל"חוקים האלוהיים" של הדת הנוצרית.
אם כן אני אפנה אותך לקרוא את מה שתומאס הובס כתב על "החוק הטבעי".

אם לא לכך התכוונת, ואין בדבריך מעבר ל"פשט" - אני אפנה אותך בחזרה לאותה הודעה שלי אליה כרגע התייחסת:
ציטוט:
אני לא חושב שטיהור אתני, גם כשהוא מבוצע ללא אלימות, הוא דבר שנכון לעשות אותו.
הוא בטח לא צודק.
אבל אנחנו עשינו אותו ועושים אותו בצורה חוקית באמצעות "חוק נכסי נפקדים" ולא חוקית - מאז סבסטיה ומלון פארק ועד "מעלות חלחול".
אז פתאום כשאנחנו חוזרים לעשות את זה בדרך חוקית, זה הפך להיות "לא צודק", "פשע" ו"רשע"?
למה מותר לגרש סרבים מקוסובו, נוצרים מגמביה ואריטריה ופלשתינאים מעיו"ש - אבל אסור לגרש מוסלמים מצפון אוגנדה ודרום סודן, אלבנים מסרביה או יהודים מעזה?
הדם שלך יותר אדום משלהם?
"אם תדקרו אותנו - לא נזוב דם?"

מה שאתה עושה זו צביעות, והעמדה שאתה מגן עליו היא הפאשיסטית, ואם היא נובעת רק מהבדלים אתניים - היא גזענית בצורה בוטה.
אם טיהור אתני לא אלים של ערבים מהקסבה של חברון מותר - מותר גם טיהור אתני לא אלים של יהודים מנצרים..
אני נגד שניהם באופן עקרוני, אבל שניהם חוקיים באותה מידה, שניהם תחוקתיים והקונצנזוס של כלל ממשלות ישראל בעבר תמך בו.

מכיוון שכבר קיבלת תשובה על נקודה זו באותה הודעה.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] אם מחר יחוקק בכנסת ברוב של 119 ח''כים, חוק שמורה לצה''ל לגרש את כל היהודים מהארץ,
האם גם אז תגידי לחברי הפורום שאת לא מרשה להם לעודד הפרת החוק הזה ???

ביום שזה יקרה אני אוותר על האזרחות שלי.
ואז, ורק אז, אני אצטרף לארגון שיתאים לעמדתי האידאולוגית ואפעל כנגד משטר גזעני שמבצע טיהור אתני לא-אלים.
שמירה על זכויותיך במדינה תוך הפרת חוק (ואתה עוד מוסיף חטא על פשע בהדחת אחרים להפרת חוק) זו צביעות לכל הפחות. על אחת כמה וכמה כשאה מנסה להתחמק מעונש שמגיע לך ע"פ חוק.
אם לעומת זאת הממשלה תחליט שהיא מעבירה את אזור מגורי לשליטת מדינה אחרת כלשהי, אני לא אתנגד להחלטת הממשלה.
אני אעשה את השיקול שלי האם אני מעדיף להגר למקום אחר, או להישאר במקום מושבי ולגשת מחר בבוקר לראשות העירונית של הממשלה החדשה ע"מ להנפיק תעודת תושב.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] בפרש עוד ישנו מקרים שבהם יעודדו פה אנשים להפר חוקים.
יש לנו גבולות שמעבר להם אנחנו לא מוכנים לציית לחוקים. וכל אחד קובע את הגבולות באמצעות דעותיו ומצפונו.

שוב, במקום לשטוח טיעונים אתה חוזר על אותן הצהרות בנוסח קצת שונה.
אז אני אחזור בשבילך שוב על אותה תשובה:
ציטוט:
זה דבר אחד להפר את החוק מסיבה אידאולוגית, ואח"כ לעמוד זקוף מול השופט ולטעון "זה מה שעשיתי, אלו היו הסיבות שלי, ואלו האמונות שלי שהביאו להחלטתי זו - ועכשיו אני מוכן לקבל כל עונש שיושת עלי בעבור מעשי אלו".
מעשה כזה אני הייתי מכבד.
מה שאתה עושה משול לאותו גנב שפרץ בחשכת הלילה לביתי, ואז אני רואה אותו בוכה לשופט כי "השוטר הרשע ובעל הבית המרושע" מנעו ממנו לבצע את זממו, בעודו מתפתל כמו תולעת ע"מ להפחית מאשמתו ולהפיל את האשמה על השוטר.
תולעים אני מתעב.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] הפורום הזה נועד אחרי הכל לכך שאנשים יוכלו להביע את דעותיהם,
ועל כן יש לאפשר חופש ביטוי עד כמה שניתן.
אין שום טעם בפורום של דיונים אם אי אפשר להביע בו דעות בצורה חופשית.

נכון, נכון ונכון.
ועדיין- הטפה להפרת חוק היא, בפני עצמה, לא חוקית במדינה זו, ולכן גם בפורום הקיים במדינה זו.
עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] ההודעה הזו מופנית גם ל cre666 :

ברשותך, אני גם עניתי על ההצהרות שלך שקדמו להודעה אישית זו.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] הפאשיזם הוא תפיסת עולם שמעמידה את החוקים, המדינה, והשלטונות מעל לכל.

לא בדיוק, אבל בוא לא נדקדק בהגדרות הפעם, מכיוון שנגלה מהר מאוד שגם אני וגם אתה לא צודקים בהגדרתנו האחד את השני כפאשיסט (אתה לא חייב לסמוך עלי. אתה יכול פשוט להתחיל לקרוא את סאלגאדו, או'דופי, גבלס, נגאנו סייגו וכמובן את ג'יוואני גנטיל)

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] אני אדם של צדק ומצפון, ולכן אני האחרון שאפשר לקרא לו בכלל פאשיסט.
מי שמקדש את הציות לחוק, הוא הפאשיסט.

"אדם של צדק ומצפון"?
מה זה בדיוק אומר?
כשאתה אומר "צדק" - למה אתה מתכוון?
למה שמוסכם בחלק זה או אחר של האוכלוסיה כ"צודק"?
להרמוניה האידאלית המתוארת ב"רפובליקה" של אפלטון?
לצדק האלוהי המתואר באאוטיפרו של אפלטון? או לצדק האלוהי של אוקהאם? או לזה של סקוטוס?
ל"החוק הטבעי" של ג'ון לוק? או לזה של תומס הובס?
או אולי אתה מתכוון ל"מנטליות העבדים" שניטשה טען שיוצרת את הצדק כשמיכה להתגונן בה מפני המציאות?

אתה יודע כמה הגדרות שונות יש ל"צדק"? אתה יודע כמה פעמים חזיתי במצב בו אנשים פוגעים אנושות האחד בשני במריבה בה שניהם "צודקים" (כאשר אם הם היו עוצרים לשניה ומסתכלים על המצב בצורה מפוקחת, הם היו מוצאים פתרון הוגן לשני הצדדים)?

ובאשר למצפון- מצפון הוא היכולת להבדיל בין "טוב" ו"רע", או במילים אחרות להישמע לכללי המוסר.
זה לא מוסרי לבצע טיהור אתני.
זה לא מוסרי לא פחות להפיל אשמה כזו על אדם שפעל לשמירה על חוקי מדינתו.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] המשטרה לא ניסתה להוכיח פה שום דבר.
היא מנסה לבסס את זכאותה על תוצאת מעשיה בלבד. וזה מה שמשתמע מהכתבה הזו.
מנגד עומדים עורכי הדין של פעיל הימין בטענה שגם אם לא נגרם נזק פיזי,
עצם המעשה פוגע בכבוד ולכן יש להרשיע את השוטרים.

להרשיע אותם במה?
בפגיעה בכבודו של עבריין ? (הוא שהה בתוך שטח צבאי סגור והתנגד למעצר. איך שלא תהפוך בזה הוא עבריין).
העבריין הזה הגיש תביעת ניזקין על כך שהשוטרים התנהגו באלימות נגדו, כאשר הוא התנגד למעצר.
הטענה שלהם הייתה שלא נגרם לו נזק - כלומר שהם לא השתמשו באלימות מופרזת.
מה הקושי פה???

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר