לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2009, 07:55
צלמית המשתמש של iBot
  משתמש זכר iBot iBot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.08

אני חוזר אליך עכשיו אחרי שהתייעצתי עם עוד אנשים בנוגע למה שאמרת.

יכול להיות ש-ORM יצרוך יותר משאבים, אבל לא ברמה קריטית לפי מה שהבנתי, והתמורה שהוא נותן עדיפה בהרבה על הביזבוז.
לפי מה שהבנתי לעיתים חוסר ב-ORM יכול להפוך פיתוח להיות מאוד מאוד מציק ומתסכל, ודברים שיחד עם ORM יהיו פשוטים, בלעדיו יהווה בעיה קשה עבור המתכנת, ויקחו לו זמן בו יכל להתמקד בבעיות אחרות.

בנוגע למבנה כמו ב-CI, נראה לי ממש מיותר לעשות ככה, מהסיבה הפשוטה שכל פעם שתרחיב את המערכת, או תרצה לעדכן, במקום להתעסק רק עם הדפים הרלוונטים, תאלץ לטפל גם בנושא ה-SQL מחדש, דבר שיהפוך הוספת דף פשוט לצרור של בעיות ותקלות שעלולות לקרות בגלל חוסר גמישות במערכת.

חשבתי על מבנה דומה שמשתמש כביכול באובייקט, וטוען כל פעם מחלקה עם שאילתות הקשורות אליה, אבל גם פה אני מאבד את הגמישות של ORM, וגם שאילתות של JOIN לא יתאימו לי כביכול לשום אובייקט, וגם שוב עולה הקטע של כל שאילתה חדשה אני אצטרך להרחיב, וכל טבלה אני אצטרך ליצור מחלקה נוספת שתטפל באותה טבלה.

אפשרות נוספת היא לכתוב SQL בדפים עצמם, אבל זה התעסקות עם SQL ועם בעיות לוגיות שיכולתי למנוע ב-ORM, ולדף של נטו PHP מצטרף לו ה-SQL והופך את תהליך הפיתוח לאיטי יותר, ופחות נוח.

אני מאמין שבמידה ואני אמצא את ה-ORM כמעמיס מאוד על המערכת אני אבקש ממנו לפלוט לי את כל השאילתות בהם אני משתמש, וככה אני אמיר (מהמילה להמיר) את המידע בסופו של דבר לשימוש רגיל ב-SQL (בערך, יש לי מחלקה שאחראית להתנהל מול המסד נתונים, ורק דרכה אני עובר), אבל עד אז אני אתן ל-ORM צ'אנס.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר