לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2009, 13:32
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
בעקבות אשכול המלצות חלק ט' - Fate Stay Night

הי. בלי הקדמות - אני פשוט אתחיל בסיקור של הסדרה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.basugasubakuhatsu.com/blog/wp-content/uploads/2006/07/fate%20stay%20night.jpg]

שם הסדרה: Fate Stay Night
מספר פרקים: 24
ג'אנר: פעולה, דרמה, מדע בדיוני
אורך פרק: 24 דק'.
עלילה: (מורכבת, אבל ניסיתי)
המלחמה לגביע הקדוש מתרחשת כל 10 שנים - מלחמה בה גיבורים מהעבר נלחמים זה בזו עבור אלו הזימנו אותם - כל זאת כדי לקבל את המשאלה שלהם. הפעם אנו מוצאים את עצמנו עוקבים אחרי מלחמה זו מעיניו של המלחמה דרך העיניים של שירו - אדם תמים הרואה את כולם כחשובים ממנו הנכנס באופן מפתיע למלחמה זו ומזמן בטעות את saber - גיבורה נפלאה. מאותו רגע מתחילה המלחמה בין 7 אדונים וגיבורים אשר כל אחד מהם סיפור בפני עצמו.

סיקור:
נתחיל בזה שמדובר בסדרה אשר איני יודע מדוע לא צפיתי בה בעבר (היה בי פחד שזה עוד איזה DBZ) - בדיעבד אני יודע שמדובר בסדרה אשר אין לה הרבה מתחרות בג'אנר ואין ספק שניהנתי מכל דקה.

אני חושב שמה שניהנתי ממנו הכי הרבה היה פיתוח הדמויות בסדרה. סדרות לחימה לרוב מראות את הצד של הגיבור (ה"טוב") ואת הרעים מעט פחות וציגה רק צד אחד שלהם - היות ובסופו של דבר הגיבור ינצח ולכן אין כל צורך לפתח את הדמויות האחרות - פה הסדרה עושה את זה באופן מצוין. ב24 פרקים הסדרה ממפתחת (מאד) את הדמויות הראשיות - אבל מכירה לנו גם את הדמויות המשניות - גם האדונים (אשר הנם בני אדם) וגם הגיבורים (גיבורי עבר ידועים).

אני אתייחס לשניה לעניין ה"גיבורים" - אני חושב שמדובר במשהו מאד ייחודי - עבור כל אדון לוחם גיבור מן העבר - כאשר הרבה פעמים (רב הפעמים) הסדרה מבססת את זה שהצופה מכיר את הסיפורים האלה - שבחלקם מאד מוכרים (הרקולס) וחלקם פחות אבל לא אנקוב בשמם כדי לא להרוס לכם. מה שמאד מיוחד בעלילה זה שהדמויות האלו משתלבות באופן מדהים עם תיאור ה"אגדה" מסביבן - ולפעמים למרות שמשנים אותה טיפה כדי להתאים לסדרה הדבר נעשה בצורה מושלמת.

העלילה עצמה טובה לא פחות, ישנו קו עלילה גדול שמנחה את הכל - ובתוכו עלילות קטנות (כ5 עלילות קטנות בסדרה) שמרכיבות את המלחמה הכוללת, כל אחת מהעלילות מפגישה את הדמויות המרכזיות עם דמות (או יותר) בעלת עומק, ועושה את העלילה לא רק פעולה ומכות - אלא גם נגיעה מרכזית בעולם הדרמה.

האנימציה והקרבות בסדרה נעשים באופןו לא רע בכלל - הקרבות עצמם לא מפורטים לרמות גבוהות אבל בחלקם ניתן לראות השקעה גדולה מאד באנימציה במהלך הקרב - למרות זאת, הצורה בה הדמויות מונפשות וצוירות - במיוחד כאשר הן נפגעות הנה מדהימה וריאליסטית מאד (עד כמה שאפשר) מה שהופך את הקרובת ליפים מאד ובעיקר מעניינים. - ייאמר לזכות הסדרה שקרב לא נגרר לנצח ולא תיראו מישהו עומד ומדבר הרבה מאד זמן, הקרבות זורמים במהירות ובאמת יפים לצפיה.
שאר האנימציה טובה בפני עצמה, הדמויות מלאות בצבע ומתאימות מאד לדמות שהן משחקות - וגם פה לכל דמות יש איזה אפקט אנימציה שבו היא נראית יותר אנושית- ויותר עמוקה.

פס קול הסדרה בעצמו לא רע - שיר הפתיחה והסיום מעצבנים למדי (אני אישית לא אהבתי ודילגתי אחרי הפעם הראשונה) אבל מוזיקת הרקע מתאימה מאד למתרחש (למרות שחוזרת על עצמה מעט), היא אפלה וקצבית ובאמת ברגעים מסויימים מתאימה ביותר.

סה"כ כמו שאתם בטח כבר רואים נהניתי מאד מהסדרה הזאת, סוף לא צפוי, עם עלילה משכנעת אנימציה טובה ואפילו פס קול לא רע מרכיבים בסופו של דבר את אחת הסדרות הטובות בג'אנר (מדע בדיוני + פעולה).

אנימציה: 9
קול: 9
עלילה: 9
פיתוח דמויות: 10
סה"כ עבור הסדרה: 9
לאלו מכם שאוהבים סדרות מאד מאד עמוקות ללא קלישאות בכלל תורידו חצי נקודה. לאלו מכם שמתעניינים במיתולוגיות כאלו למיניהן תעלו נקודה כי אתם תבינו יותר מהסדרה. כך או כך- המלצה חמה.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר