לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2015, 15:37
צלמית המשתמש של פפילון
  משתמש זכר פפילון פפילון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.15

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
אם הכתבה נכונה (למרות הנטייה של עיתונאים להגזים ולהוציא דברים מהקשרם) נראה שמדובר ב-99% וואסח.

גאוות יחידה וצ'ופרים זה חשוב ללוחם, גם אצלנו אספנו כסף מהחבר'ה לרכוש דברים כמו חלוק למקלחת עם הדפס של היחידה, אבל אין שום סיבה שטירונים (!!!) יסתובבו עם שלוקרים, רצועות נשק עם הדפס יחידה, סכיני קומנדו (עאלק קומנדו) וכל ההנפצות האלה.
מבחינה מקצועית נטו גם במסלול ואפילו בקו לא באמת צריך את הציוד הזה. זה מותרות ווואסח.

יש מקומות שהצבא מחלק ציוד חרא או ציוד שהתחיל טוב אבל נשחק אחרי שנים של שימוש ואף זלזול (מנשאי פק"לים וכו'), אבל די...הגזימו...בלי "פליז יחידה" לוחם הוא לא לוחם? אם תהיה לו רצועה סטנדרטית מהנשקייה ולא רצועה שחורה עם כתובת רקומה "מחזור נוב 03 אינדיאנים ספרטנים צ'רוקי כבוד" אז הנשק ייפול?
מה גם שהרבה מהדרישות הנ"ל גם לא באות ממקום של צורך אמיתי אלא מצורך של "להיראות מגניב" - קילומטרים של גומי הפעלה כדי לשפצר את הקסדות "כמו שחבר שלי באגוז עושה", אולי הצעד הבא זה מסכות סקי כי מה שטוב לימ"מ ול SWAT טוב גם לפלוגת האינדיאנים במחסום חיזמה.

יש כמה דברים הגיוניים וטובים ברשימה, שאפשר להסתדר מצויין בלעדיהם אבל הם כן תורמים ללחימה. שלוקרים עוזרים מאוד בהליכות (יותר יעיל ומהיר מלשלוף מימייה) נעלי הרים זה ציוד מעולה ושומר על הרגל, ברכיות זה חשוב מאוד והצבא מחלק אותן. לדרמן זה כלי מצויין אבל לא באמת הכרחי לכל חייל בשטח, ובטח לא הדגם הכי חדיש והכי יקר.

אני לא מסכים עם הטון ההיסטרי והזעם הקדוש בכתבה. מבחינתי, מי שרוצה להוציא מכספו האישי כדי לקנות ציוד, שיבושם לו (עד גבול מסויים, מן הסתם נשק, כוונות אופטיות וסרבלי לוט"ר / איירסופט מאיביי זה קצת מוגזם).
במילואים אני סומך על כך שמה שלא אביא מהבית כנראה לא יהיה לי. אבל ציוד מותרות כזה זו בטח לא דרישה שצריכה לבוא מהמפקדים.

נ.ב. מעניין מה שריונר מרובע היה אומר על זה

אני לא מסכים לגבי השלוקרים. אם לחייל יש משמעת מים הרי שמדובר בהבדל של שמים וארץ..
מימיות מגושמות, דורשת עצירה ובווסטים של צה''ל כיום דורשים לרב שיפצור (שמא לא יפול) וקשים להכנסה. בחלק מין הווסטים שיש בהם טיפה בלאי, זה הופך לסיוט שכן הממייה לא מפסיקה ליפול..
למרות שלהבנתי כבר לא כזה קשה להשיג בגדודים דרך האפסנאות(שלוקר).

הצבא מחלק ברכיות אמריקאיות שהם זבל טהור (אלא אם כן המטרה בברכיות היא להרים אותם כול פעם לברך, או לסבול מנמק.. תחליטו אתם) במהלך הטירונות שזה עוד נסבל. בגדוד מחלקים אומנם ברכיות נינגה, אך לא תמיד יש לכולם והמלאי רובו בבלאי מתקדם.

בנוגע לפליז זה בעייני גם יחסית חשוב. לוחם לא צריך להיראות כמו בובה נפוחת מימדים, ואם האלטרנטיבה היא מעיל דובון הרי שיש קצת בעיה.

אומנם הדברים הללו סבילים, אבל רצוי שצה''ל ישקיע בזה קצת יותר.

בנוגע לשאר, שיחזרו לערוץ 4 ביס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר