לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2009, 03:41
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני מעריך את ההתמדה שלך!

מצד שני, אני חייב להזכיר לך שהרבה רעיונות שנראים נפלא על מסך המחשב נופלים בגלל גורמים קטנים ומעשיים כמו קשיי הכשרה, בירוקרטיה, עלות מחזור חיים וכו'. גורמים כאלו קשה מאוד להעריך בלי נסיון מעשי בתחום.
דבר ראשון, קרא את "חיל- רגלים ממוכן" של סימפקין (מערכות 1980); ואח"כ את "מרוץ אל העתיד" (מערכות 99'). תתחיל לחשוב איך בדיוק חי"רניקים (שכרגע מתאמצים לרכוש מחדש את היכולת לפעול רגלית בשטח פתוח, שחסרה להם ב- 06') יתאמנו בנוסף באחזקת רק"מ כבד מורכב ובלחימה איתו- דבר ששריונרים מקדישים לו את כל ההכשרה שלהם.
1. ההצעות שלי מתיחסות למבנה הצבא האמריקאי ולא במישרין לצהל, אם כי יש דברים שמתאימים גם לנו. חצי מהצבא האמריקאי ביבשה הוא סדיר, ובחטיבות השריון קיימים כוחות חרמ"ש ע"ג ה-M-2 ולכן כל מה שהצעתי הם כבר מקיימים.
אשר לצהל, מה שכתבתי מתייחס לחרמ"ש ולא לחי"ר כך שהבעיה שהעלית לא קיימת. אם היה לנו חרמ"ש בסדיר אזי הבעיות שכתבת היו נפתרות.

האם יחידות כאלו לא יעשו בט"ש ורק יתאמנו? מה יעשו השריונרים כשחבריהם החי"רניקים לפלוגה יתאמנו בלוחמת חי"ר?
כמה זמן יידרש להכשיר קצין של כוח כזה (תידרש הכשרה צולבת של מ"מ חי"ר לשריון ולהיפך)?
2. זהו כח משולב של טנקים וחרמ"ש והאימון יהיה בהתאם.

האם ריאלי להעלות % גדול מקציני היבשה בסדיר ובמילואים לרמה של הפעלת כוח משולב פלוגתי? האם קרבות מתנהלים ברמה פלוגתית (ואז יש הגיון בפלוגות אחידות) או גדודית (ואז יש הגיון בריכוז הכוח בפלוגות ייעודיות)?
3. זה בהחלט ריאלי אם תסכים למבנה החדש טנק/נגמ"ש, ואם החרמ"ש יהיה סדיר לא צריכה להיות בעיה. אשר לרמת הקרב במבנה החדש אין משמעות לגודל הכח כל יחידות המשנה יהיו זהות בין אם הפעלת פלוגה או גדוד. ריכוז הכח לא חייב להיות בקבוצה גדולה יותר של טנקים לדעתי השילוב טנק/נגמ"ש יהיה חזק יותר ברב מתארי הקרב. ואם הקרב העיקרי שלנו בעתיד יהיא שוב נגד החיזבאלה, לטנקים יהיה אפקט קטן יותר מאשר לנגמ"ש הלחימה בנוי על נמ"ר.

ואח"כ תמשיך לפרטים הטכניים, כמו איזו בעיות ייצרו מקלעים קבועים בחלק האחורי של סיפון נגמ"ש עם צריח- ולמה טילים קרקעיים משוגרים אנכית אינם נפוצים במיוחד.
4. לא התייחסתי למקלעים קבועים אלא למקלעים שיוצאים דרך הפתח האחורי כאפשרות אחת, והשניה שהמקלעים יותקנו ע"ג הצריח עם שליטה מרחוק.
אשר לטילים אני לא יודע את התשובה אבל טילים כאלו קיימים ה"גיל" הוא טיל הנ"ט הטוב בעולם
ולמה אנו לא מנצלים את זה בפרט ע"ג הנמ"ר נשגב ממני. אבל אולי עוד נראה את זה.

5.לסיכום, ההתיחסות שלי היא ליחידות חרמ"ש סדירות ולא לחי"ר שמשולבות עם טנקים בהתאם למה שכתבתי. בגדוד ישנה פלוגת חי"ר על כל המשמעות של חי"ר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר