לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-06-2009, 21:45
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
זה ניצול תלות שלך בכספי סיוע

תראה, אתה מקבל כ- 3G$ בשנה. רובו לרכש בארה"ב.

אני מעריך שמאחר ואתה לקוח שבוי הם מנצלים את זה על מנת לקבוע איזה מחיר שהם רוצים. הרי בניגוד לעבר F35 זכה בכל הקופה. אין 2-3 יצרנים שמתמודדים על מכרזים. בעבר היו F15,F16,F14 של יצרנים שונים. אני מעריך שאם המחירים היו אחרים הינו רואים הרבה יותר F15 בישראל.

היום F35 זכה בכל הקופה והיצרנים מבינים כי יש לך 3 מיליארד שהם חומדים - כשהסטורית רב התקציב היה מיועד לרכש מערכות מוטסות. - למה להם לשנות?

לגבי תעשייה מקומית, ראשית זה לא סוף התעשייה, אם לא ייצרו שידרוגים למטוסי קו ראשון אני בטוח שימצאו דברים אחרים להתפרנס מהם (מערכות לא מאוישות כולל יכולת תקיפה, טילים נגד טילים, רקטות, מערכות נ"מ, קסדות לטייסים, ..............).

השאלה שאותי מעניינת, הולכים לקנות F35 כקופסא סגורה, אי יכולת להוספת מערכות נשק וטילים תוצרת הארץ, מטוס במעלה מ- 100M$, תלות מוחלטת בנשק מונחה אמריקאי וכנראה בשך עלותו אי אפשרות למלאי סביר. אי יכולת בחירום לספק נשק מונחה תוצרת הארץ כשבתעשיות יעבדו סביב השעון, אפשרות המצרים לקבל את אותם המטוסים, הסעודים יכולים לקנות פי כמה ממה שיקנו הישראלים. האם זה פתרון רצוי? האם אין אלטרנטיבות אחרות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר