לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2009, 23:27
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06

יש מדיח?
כי אם כן, אפשר לשים את הכלים במדיח ורק כשהוא מלא להפעיל אותו.
לדעתי, זה יותר מזהם להשתמש בח"פ משום שאח"כ זה נטמן באדמה כמו שיעל אמרה או שזה פשוט לא מתקלה וזה מזהם את מי התהום המעטים שיש לישראל.
כמו כן, ההתנהגות היא בהתאם.
לדוגמא, כשאת משתמש בכוס ח"פ את בטח זורקת אחרי כל שימוש. לעומת זאת, כוס שהיא לא ח"פ את לא תשימי בכיור אחרי שתשתי... אפשר להשתמש בה כמה פעמים.
לשתות בה משהו, ואז להשתמש באותה כוס כדי לשתות אח"כ שוב פעם (את אותה שתייה כמובן ).
ואם את שותה מים אז בכלל לא צריך לשים בכיור כל פעם....
כוס אחת יכולה להספיק לך לכמה וכמה 'נגלות' של מילוי, לעומת זאת המוח שלנו חושב שכוס ח"פ לא ראויה לשימוש רב פעמי, ולכן אנחנו זורקים אחרי הפעם השנייה או הראשונה אפילו...
ככה שבפועל לא מתבזבז כל כך הרבה מים על כוסות.
כמובן שצריך לדעת לשטוף. לא להפעיל את הכיור בזרם חזק, כשמשתמשים בסקוטש לכבות את המים ולהפעיל רק כדי שרוצים אשכרה לשטוף, שהברז לא יפעל סתם.
לשטוף את הכלים בכמויות גדולות, ולא כל פעם כוס כי אז מתבזבזים יותר מים על כל כלי כשאת מתייחסת לזה כפרט.

כמובן שכל זה נובע מהערכה שלי בעין, והערכה משלי בנושא. ולא משהו עובדתי שהבאתי ממחקרים.
יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שלא... אשמח אם תתקנו אותי.

ואם את רוצה טיפים לחסכון במים או אנרגיה, בקיצור לשמור על הסביבה אני יכול לתת לך כמה טיפים שאני מיישם ביום-יום:

אם משתמשים במדיח אז רק כשהוא מלא, ואם יש אפשרות במדיח לחיסכון במים או בחשמל אז להשתמש. כמו כן מומלץ לייבש את הכלים על השטח באיזה כלי מעל מגבת משום שהמדיח משתמש בחשמל, וזה אנרגיה וזה מזהם את הסביבה.

כמו כן, מומלץ לחסוך במקומות אחרים כך שזה יכפה על הנושא של הכלים. כמו לדוגמא, בגינה (אם יש) להפעיל קצת את ההשקיה, לא באותה כמות. לא צריך כל יום - הצמחים יסתדרו עם מים פעם ביומיים, מניסיון בגינה שלי.
כששוטפים את האוטו לשטוף עם דלי וסמרטוט ולא לבוא עם הצינור אל האוטו.
כששותים מים בכוס, לא למלא עד הסוף כי יכול להיות שלא תשתשי את כל הכוס ואז טיפות יקרות יזרקו לכיור...
את מי השטיפה מהשטיפה של הבית (מה שנשאר אחרי השטיפה) מומלץ לשפוך על הצמחים בגינה.
כשמורידים מים באסלה צריך להשתמש בידית הקטנה.
לקצר מקלחות כמובן, כשחופפים אפשר לכבות את הזרם.
כשמצחצחים שיניים או כשמתגלחים צריך לכבות את הזרם כשהוא לא בשימוש.
וכמובן צריך גם להתייחס לנושא האנרגיה, שכן שימוש באנרגיה מזהם את הסביבה.
לכן מומלץ להפחית בשימוש בחשמל, לייבש כביסה בגינה או במרפסת ולא במייבש כביסה. כשממלאים מכונת כביסה למלא מכונה מלאה בלבד. לכבות אורות כשהם לא בשימוש, להשתמש בנורות חסכוניות בבית.

שימוש נכון בנושא המים במקומות אחרים יכול לכפות על נושא שטיפת הכלים, שגם שם כאמור אפשר לחסוך.

מקווה שעזרתי, יום טוב. אלון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר