לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2009, 20:41
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07

צריך, ויש גם מקומות שהוא צריך להיות 2000 רגל.

ועדיין, יש לסייג את הכתוב, כדרכה בקודש של התקשורת:
אם אני קורא נכון (ונדמה לי שכן), נכתב שההפרש בין שני המטוסים עמד על כ-700 רגל. משמע - הפרש גובה, לא הפרש רוחבי (כי משתמשים ברגליים לתיאור מרחק אנכי).
הכתב (או כתבת?) לקח את המרחק הזה, חילק במהירות ויצא לו בחישוב מזהיר (!!!) שהמטוסים היו קרובים עד כדי 2 שניות מהתנגשות...

כמה דברים:

(1) בהנחה סבירה של שמירת גובה, דבר שמתבצע רוב הטיסה - הם לא היו מתנגשים. ה-TCAS (כן, TCAS ולא TACS) עשתה את שלה והתריעה על הפרש גובה לא מספק. כמובן שאם בדיוק שני המטוסים היו בטיפוס/הנמכה אחד אל עבר השני - אכן מדובר באירוע חמור ביותר.

(2) קירבה של 2 שניות מהתנגשות (אם הייתה כזו במציאות) - כמוה כהתנגשות. זמני התגובה של מטוסים כאלה לתמרון חריף בגבהים שבהם הם טסים - בסבירות גבוהה לא יאפשרו להיחלץ ממצב כזה. מה שמחזק את ההנחה שלי שהאירוע מנופח מעבר לפרופורציות האמיתיות שלו, כרגיל...

(3) מילה על TCAS: אחד מהיתרונות החזקים שלה, הוא שההתראה הראשונה שמתקבלת היא מוקדמת הרבה יותר מ"שתי שניות להתנגשות". סביר (מאוד) להניח שצוות אל-על ראה על ה-TCAS את התנועה המתקרבת לפחות חצי דקה לפני שהוא נאלץ לתמרן.

- Albert Einstein

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:11

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר