לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2009, 17:07
  Snake Plissken Snake Plissken אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
אימון בצאלים בסוף אוגוסט

שלום מתן, אנחנו בני אותו מחזור ושירתנו באותה פלוגה בחלק מתקופת הסדיר. במקרה יצא לי לעשות אימון בצאלים שבוע לפניך, יכול להיות שאנו שייכים לאותה חטיבה.
זיווד וחימוש הטנק, עד כמה שנשמע לא הוגן, הוא חלק מהמטלות של השריונר. במקרה שלי הוזמנו שבעה מטק"ים ביום חמישי שלפני האימון ולבד זיוודנו 11 טנקים. לאחר שסיימנו לזווד הצטרפו אלינו הקצינים שהיו עסוקים בנוהלי קרב לתרמ"חים וביחד גם חימשנו את כל הטנקים. כל המאמץ הזה נועד כדי שהחיילים לא יבזבזו זמן ביום ראשון ונוכל לרדת לשטח מוקדם כדי להספיק מסלולי צוות. למותר לציין שעם הלחץ אחורה ביום ראשון הספקנו רק שני מסלולים לפני שירד הלילה (ד"א, לי יצא לעשות את המסלול השני שנכנס לתוך הדמדומים: כיף!).
אני מתייחס לטיפולים בטנק ביום האחרון כאל תוספת לאימון -מתי בפעם האחרונה יצא לך להחליף בוגי או להוריד חוליה בזחל? אלו בהחלט דברים שניסיון בהם יתרום לך בעת מלחמה!
האימון השנה היה בדגש על מסגרות ואני מסכים שאימון הצוות הבסיסי נפגע אך אני חושב שיש דברים שאי אפשר לעשות עם האמרים בשילדיים וצריך לבצע אותם על טנקים גם אם זה אומר שאנשי הצוות לא ממצים את האימון. בנוסף, כנראה בשונה ממך, ביצענו תרגילים עם דגש רב על צנזורה עצמית -בהחלט העלאת הרף מאז האימונים בסדיר!
לגבי בעיות המנהלה -כפי שכתבו פה אחרים כנראה שהבעיה היא בגדוד או בפלוגה שלך. אצלי באימון היה שטח מסודר עם צליות (הרס"פ- אמר לנו שאין יותר אוהלים בצאלים!?), עוקב ושלוש ארוחות משוכות מהבסיס ביום. בנוסף, לפני התרג"ד היו מספר שעות מתות שבהם נשלחו החיילים למקלחות בבסיס.
למרות ההקפדה על שתיה החום עשה את שלו וגם אצלנו התיבשו שלושה חיילים שחזרו לעצמם ולשטח לאחר יום.
גם אצלנו היום האחרון היה לאחר לילה ללא שינה, אך לזכות הצבא אומר כי הוצע ימ"מ נוסף למי שיעדיף לישון את הלילה שבין חמישי לשישי בצאלים (אף אחד לא רצה). בדרך חזרה דאגנו שיהיו יותר משני אנשים ברכב לצורך התחלקות בנהיגה ושמירה על עירנות (ביום חמישי בערב הלכתי לישון לאחר 36 שעות עירנות!)
גם הטנקים אצלנו סבלו מבעיות טכניות רבות, בטנק שלי היתה תקלה של מגע חשמלי לא טוב בחיבור למחשב הבק"ש ולמערכת הייצוב שלא אותרה עד סיום האימון. לזכות החוליה הטכנית ואנשי החימוש של צאלים אומר שהם לא חסכו במאמץ בעבודה על הטנקים. תקלות בטנק היו ויהיו, זהו חלק משחיקת הכח שקורה בכל מלחמה, גם לצד השני. אני מקווה שאנו מצליחים לשמור על הפער החימושי מול האויב.

נערך לאחרונה ע"י Snake Plissken בתאריך 09-09-2009 בשעה 17:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:50

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר