לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2009, 05:05
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
מכובדי, טעות בידך. אתה מצייר תסריט של "מה היה אילו..." ומשחק ב"נדמה לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אתה מנתח את דבריי לא נכון: לא אמרתי שהשהות בלבנון היתה מהלך נכון לאורך 18 שנה . אין לי ויכוח איתך על העובדה שהיינו צריכים לעוף משם לאחר מקסימום 6 חודשים מיוני 82.
לדעתי חיזבאללה היה קם בכל מקרה.
לגבי 73 כתבתי שגם ולא רק היהירות שלנו שיחקה לטובת המצרים והסורים.
אני כן חושב שהחייל הישראלי ב73 היה יותר טוב מהחייל הערבי, עובדה היא כי עם כל היתרונות שהדרג המדיני העניק ברוחב לב לאויב , צה''ל ניצח בסופו של יום.. גם אם במחיר נוראי של מס' הרוגים רב.
אבל אני מכיר בזה שהחייל המצרי של 73 הוא לא החייל המצרי של 67 , ולמרות זאת אני איתן בדעתי שאם צה''ל היה מגויס שבוע לפני פרוץ הקרבות , התוצאות היו שונות לחלוטין, ואני בכוונה עדיין לא מכניס למשוואה את אי ביצוע תכניות "תגר" ו"דוגמן".
שאז היינו אולי עדים לנצחון נוסח 67 , אבל את זה לא נדע אף פעם, בזכות אלי זעירא.

וזה מסוכן מאד. זה לא תקף.
מה שיש לנו הוא המציאות וההיסטוריה כפי שהתרחשה.
אם צה"ל היה מגוייס שבוע קודם או היו מבוצעות בהצלחה תגר ודוגמן - אני יכול להעלות בדעתי תסריט שהמלחמה לא היתה פורצת או נגמרת אחרי יום אחד, אולי כי העכביש אינו טיפוס מתאבד. דהיינו - המציאות היתה שונה כי האויב קורא אותה, מנתח אותה, ומגיבה אליה בקבלת החלטות.
זאת הנקודה שקשה לך איתה: בצד השני יש אויב מפוכח, סתגלן, שיודע מה אתה עושה או מתכנן - ומגיב למה שאתה עושה בזמן אמת. דהיינו, יש פה ריקוד, וכמו בבריקוד טוב או משחק שח - הצד השני מגיב וקורא אותך ומגיב אליך.
והראיה לדעתי זו: כוננות כחול לבן במאי 1973 נדמה לי. אז התריע אמ"ן שלא תהיה מלחמה - אבל הכוחות גויסו בכל זאת. צה"ל גויס בדיוק כמו שרצית - ולא קרה כלום. למה?
יכול להיות שהאויב ראה שצה"ל גויס ופשוט דחה את התכנית שלו? יכול להיות שהעכביש החליט לא להתאבד או סתם להתיש את הדבורים בכוננות סרק ועוד כוננות יקרה?

להבדיל מששת הימים, האויב תקף כשהוא משוכנע שהוא יכול להשיג את יעדיו. ולא לפני כן. במיוחד שהיעדים הללו היו מוגבלים.
בששת הימים האויב הותקף - והופתע. יצא משיווי משקלו. בהתקפה מסוג זה, העכביש פחות מוצלח כי הוא צריך להגיב כל הזמן ובמהירות לצעדים שאתה מבצע. ואין לו זמן או יכולת לבצע תכניות מוקדמות שלו.
ששת הימים הייתה הצלחה כי היא מיקסמה את יתרונות הדבורה העמלנית על פני תכונות הסתגלנות האיטית, המותאמת להתשה, של העכביש.
ואכן, מה עשו המצרים אחרי ששת הימים? התשה. ובזה הם הצליחו מאד.

המצרים עשו את התרגיל, ואני משער שהם עצמם לא ידעו שהולכת להיות מלחמה עד ליום יומיים לפני -אז ראו שצה"ל לא גויס, שמצב ההגנה האווירית שלהם טוב, ושיעלה בידם לצלוח לפחות את התעלה. מכיוון שכך - ניתן האישור להמשיך במהלך התרגיל במתווה שהוביל בסוף לצליחה.

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 03-12-2009 בשעה 05:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר