לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2010, 13:59
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כמה פרטים מעניינים לגבי עמדות בחזית תל אביב...

לפני כשלושה שבועות נתקלתי לגמרי במקרה בספר שאת שמו לצערי אני לא זוכר,כל הנסיבות בהן מצאתי את הספר הזה הן קצת משעשעות אך זה לא העיקר כרגע... (עוד אשים ידי עליו)!...

מדובר באחד מאותם ספרים אהובים שיצאו לאור מיד לאחר הקמת המדינה ומגוללים עדויות בגוף ראשון של חברי מחתרות וכו'...
במקרה המדובר..."ההגנה".
הספר עוסק במערכה על העיר תל אביב ומכיל כמות נאה של תצלומים שלפחות עבורי זו פעם ראשונה בה אני נתקל בהם וכמו כן...מידע רב ערך בעניינינו....

עקב הנסיבות ולמזלי נשאתי עמי מצלמה והצלחתי לצלם מהספר המדובר מספר דפים.
בזמן המוגבל בו נכחתי היכן שנכחתי הייתי עסוק בלצלם ולגמוע בעיני כמה שיותר מידע והרי הוא לפניכם.

עובדה אחת מעניינת שהצלחתי ללמוד היא שבמרחב תל אביב, לאורך קו החזית עם דגש על חזית הדרום ודרום מזרח, היו פרושות לא פחות מ.... 105 עמדות!!!

אגב - שלא כעמדות אותן אני מכירים זה מכבר, מרבית העמדות במרחב ת"א היו מבוססות על בתי מגורים או מבנים "אזרחיים" שחלונותיהם הוסבו לכדי חרכי ירי ותצפית.

הנה חלק מהתמונות של העמדות, השתדלתי לתפוס בצילום גם את הכתובות בהן הן שכנו...
לכו תדעו מה יש שם היום...
מקווה שתמונות אלו לא מופיעות זה מכבר באחד מהאשכולות שלנו (לא מצאתי אותן במהלך חיפוש שערכתי).
מקווה שנפיק מהן תועלת ומראש מתנצל על איכותן שהרי התנאים בשעת הצילום היו כמעט בלתי אפשריים לצורך העניין...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בהמשך...
מפות מפורטות עם גבולות קו החזית, ו...המשך והתפתחויות בעניין התעלומת המבנה המחורר שאיתרתי ברח' בן צבי ....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר