לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה לכל אדם יש בעולם מישהו שנועד עבורו, צריך רק לחכות בסבלנות, וכשזה בא, יש ללכת אחר הלב- מיכל שלו, "שבועת רחל" חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > גאווה בלי דעה קדומה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2010, 14:39
  משתמש זכר ג_ב ג_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.01

ביקשת לשמוע את עמדתי וקיבלת. לא אמרתי שהעמדה שנקטתי היא היחידה. אם חוקי החברה שבה היינו חיים היו חוקי הג'ונגל, יתכן שלא היתה לנו ברירה, והיינו צריכים להזיק לחלשים בחברה (למשל) כדי לחיות בעצמנו. בחברה שבה אנו חיים, כאשר אדם כלשהו מנסה לכפות על אדם אחר לחיות בצורה הגורמת לו לסבל, למרות שהאדם השני לא עשה דבר רע לאיש, זה לא לגיטימי ולא נכון. אם אתה חושב שזו גישה פטרנליסטית, מתנשאת, או כל דבר אחר, זכותך. אני אחיה עם זה.

לדברים אחרים לא התייחסתי, פשוט משום שהם מרחיבים את הדיון ללא צורך. אפשר להכנס להתפלפלויות עד אין סוף על חלק מהדברים שהעלית. למשל, יש מי שיגיד שפוליגמיה כן פוגעת בנשים. אני מעדיף להתיחס לאנשים ולמקרים שאני כן מכיר הכירות מסויימת, ועליהם מדברים בשרשור. אנשים בשר ודם שיכולים להפגע או להעזר בדעות ובמעשים שלנו, ולא למקרים היפותטיים.
ואני חושב שבמקרה הספציפי של טרנסג'נדרים (ונכון. לא בכל מקרה), מי שמרגיש תחושות שליליות, עושה זאת בעיקר מחוסר הכרות וחוסר ידע. ושאם אנשים ילמדו ויבינו יותר על מצבם של אותם אנשים, הסנטימנט הציבורי ישתנה.

אבל יש פרט שכן רלוונטי לדיון, והעלית, ואני בכל זאת רוצה להרחיב עליו ולא לצמצם:
טרנסג'נדרים שכן החליטו לעבור שינוי גופני שיגרום להם להראות כמו שהם מרגישים את גופם, ברוב המוחלט של המקרים "עוברים" ונראים כמו בני או בנות אותו המין שהמגדר שלהם משוייך אליו, לאחר סיום השינוי. אם תפגוש אחד שכזה, סביר להניח שאם לא תדע מראש, לכל היותר תחשוב ש"היא נראית טיפה גברית" או "הוא נראה טיפה נשי". אבל כמעט לעולם לא תוכל להצביע על אדם ולהגיד בוודאות "זה טרנסג'נדר", אם עבר את את כל התהליכים הרלוונטיים. טרנסג'נדרים לאחר שינוי מלא פשוט נראים כמו כל אחד אחר, וגם במלתחות, אגב, הם לא צריכים להתחבא (ולא מזהים עליהם).

לכן, הנושא שהעלית, של אזרח שבא לקבל שירות מפקיד ממשלתי, או של פציינט שבא לקבל טיפול מרופא, רלוונטי רק לתקופה של ביצוע המעבר ממראה של מגדר אחד למשנהו. בתקופת המעבר, באמת קל יחסית לזהות. אישית, אני חושב שאנחנו צריכים להתייחס לטרנסג'נדרים, גם בתקופה הזו שבהם המראה שלהם אולי לא נוח לחלקנו, בכבוד. ואני חושב שזה יכל לבוא גם מהיכרות אמיתית עם מצבם.
אבל כפי שכתבתי, זו תקופה קצרה יחסית, ולכן לדעתי במקום להאריך אותה (חלק מכללי הועדות הרפואיות אומר, למשל, שטרנסג'נדרים צריכים לחיות במשך תקופה ארוכה במגדר שלהם, לפני שינוי גופני) ראוי לעזור להם לעבור אותה מהר ככל האפשר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://galbarak.co.il/for_other_uses/freshsignature2.png]

נערך לאחרונה ע"י ג_ב בתאריך 02-01-2010 בשעה 14:56.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר