לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-11-2004, 18:29
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
גולשים - היזהרו בדבריכם !

צעיר השמיץ חנות אופניים בפורום בתפוז וישלם פיצוי

06/11/2004 | גיליון מספר 75 | halemo

גולש צעיר בן 16 כתב ביקורת נוקבת על חנות אופניים בפורום אופניים באתר תפוז. בעל החנות ראה את הפרסום המשמיץ ותבע את הצעיר על לשון הרע בסכום של 100,000 ש"ח. לאחרונה הגיעו הצדדים לפשרה. הצעיר יתנצל בפורום וישלם לבעל החנות המושמץ 1,200 ש"ח.

הפרסום

נדב חורש הוא רוכב אופניים צעיר, תושב ירושלים בן 16, הנוהג להשתתף בפורום אופניים באתר תפוז ולכתוב את הגיגיו בפורום.

פורום אופניים באתר תפוז

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...page.asp?id=652

ביום 13 ינואר 2004 בשעה 18:34 כתב נדב כתב את התרשמותו השלילית מחנות "אופני אלדר" שברחוב אגריפס בירושלים.

בהודעתו שהתפרסה על שורות רבות, כתב נדב תחת הכינוי Master Whilee דברים כנגד החנות. וכך כתב (הערה: הדברים מובאים לשם התרשמות בלבד, ואין לייחס להם דברים אמת כלשהי):

[ציטוט]

ביקורת על החנות אופני אלדר

שלום לכם.

ברצוני לספר לכם על כמה דברים אשר קרו לי בחנות של אלדר ברחוב אגריפס, כדי שתוכלו להביע את דעתכם עליהם.

את אלדר אני מכיר כבר הרבה מאוד זמן. לפחות שנתיים. שמעתי עליו סיפורים רבים, והיו אנשים שאמרו לי שהוא נוכל, אך מכיוון שלא יצא לי לעשות איתו איזה שהיא עיסקה, או להשתמש בשירותיו, הכל הגיע אלי בגדל שמועות בלבד.

נאמר לי כי המחירים אצלו יקרים, וכי השירות אצלו, איך לומר בלי להעליב, לא ברמה הכי טובה. אני, שלא האמנתי כי בעלים של חנות אופניים, ועובד לשעבר בעוד חנויות מספר בירושלים, שהוא מוכר ובעל ניסיון רב, יוכל להתיחס ללקוחותיו בצורה גרועה, או לשקר להם בפנים.

בגלל זה, לפני כשנה וחצי, כאשר החלטתי לרכוש אופני פרי רייד (בסכום מכובד למדי של 16 או 17 אלף שקל), לא חשבתי שאין שום סיבה שלא אקנה אותם אצל אלדר. עשיתי סקר שווקים, ובדקתי בחנויות רבות, ואצל אלדר מצאתי את העיסקה המשתלמת ביותר לאותו הזמן. החלטתי להזמין ממנו SantaCruz Bullit 2003, עם Boxxer Race, חלקי XT, חישוקים 321, ובקיצור, אופניים שבאותו הזמן בהחלט הצדיקו את המחיר הזה. אמרתי לו על כוונתי לקנות את האופניים אצלו (מכיוון שסנטה כרוז מוכרים רק שלדות, הייתי צריך לבחור את כל החלקים בעצמי, ולבקש ממנו להזמין אותם, וכך עשיתי).

אז אמרתי לו אילו חלקים אני רוצה, והוא אמר לי שהוא יזמין אותם, ושתוך "פחות מחודש" האופניים יהיו אצלי ביד, ואני אוכל להביא לו את הכסף בתשלומים.

דרך אגב, לפני שהחלטתי לקנות אצלו את הBULLIT, הוא הביא לי בוליט אחרות לנסיעת מבחן של יומיים, בלי לבקש פיקדון או שום דבר, למרות שהוא ידע שלא בטוח שאני אקנה את האופניים אצלו. דבר זה נתן לי רושם שהוא איש ישר ואמין, שדואג ללקוחות שלו.

אני מכיר מוכרים רבים, והרבה חנויות אופניים. המוטו שלהם באופן כללי, הוא להיות לטובת הרוכב, ולעזור לו בכל מצב. גם אם החברה של איזה חלק מסויים נפגם, והיא לא מוכנה לתת עליו אחריות, הם עושים כל דבר שהם יכולים, ונכנסים ראש בראש ביבואנים, כדי לתת ללקוח את מה שמגיע לו, בצורה הטובה ביותר.

מהרגע שבו הזמנתי את החלקים, החלו הבעיות עם אלדר.

כאשר הייתי אצלו בחנות, דיברתי איתו לגבי הבולם הקדמי שאני לוקח (Boxxer Race), והוא אמר שהתמזל מזלי, ונשארו בדיוק עוד 2 כאלה בארץ, והוא רוצה להזמין אחד מהם לעצמו, כך שאחד מהם ילך אליו, והשני אלי. הוא אמר שתוך פחות משבוע הבולמים יהיו אצלו, וברגע שהשלדה תגיע, הוא יתחיל בבנית האופניים. (לכל זה היו עדים, ואני לא היחיד ששמע אותו אומר את זה). לאחר שבועיים, שבהם לא שמעתי ממנו, התקשרתי אליו לשאול אותו מה קורה עם הבולם, ואז הוא אומר לי: "בקרוב יתחילו לייצר את הבולם שלך במפעל בארה"ב (או איפה שהוא לא ממוקם), והוא אמור להגיע לארץ תוך כמה חודשים" אני נדהמתי ממה שהוא אמר, והייתי בטוח שחלה טעות. לכן שאלתי אותו אם הוא בטוח שזה נכון, כי הרי הוא אמר לי שיש לי בולם בארץ, והוא היה אמור להיות אצלו בחנות לפני שבוע. הוא אמר לי שהוא לא אמר לי בחיים שום דבר כזה, ושהבולם יגיע עוד חודשים ספורים.

כבר כאן התחלתי להבין עם מי יש לי עסק, אבל עדין לא חשבתי שזה ישפיע על הקנייה של האופניים.

לאחר עוד כמה שבועות, כאשר עדיין שום דבר לא זז, שוב דיברתי איתו, והוא אמר לי שאוטוטו השילדה שלי מגיעה, ושאני אוכל בקרוב (עם בולם אחר, זמני) לרכב על האופניים. כאמור עכשיו עבר כבר חודש וחצי מרגע ביצוע ההזמנה.

אני לא אלעה אתכם יותר מידי בפרטים, אבל עד שהאופניים היו בנויות ומורכבות (לא כולל הבולם,), עברו 4 חודשים מביצוע ההזמנה, והוא כל הזמן טען שכל העיכובים לא תלויים בו, ושהכל זה בגלל הספקים, והשביתות.

יום או יומיים לאחר שקיבלתי את האופניים, יצאתי איתם לטיול בנגב. אפילו לא כל כך הצטערתי על כך שאין לי את הבוקסר, ושבמקומו תקוע איזה מאניטו מארס עלוב, כי הטיול היה ברובו XC, כך שזה יכל להיות יתרון מבחינת המשקל. לאחר כמה קילומטרים של רכיבה, כשעצרנו, פתאום חבר שלי אמר לי שהוא רואה שיש לי נזילה של שמן מהמעצור האחורי (Hayes HFX, שהיו סיפור בפני עצמו באיחורים בהזמנה, שאני לא אפרט כאן). אמרתי לו שאולי המעצור "מזיע" כי הוא חדש, ושהוא כנראה יפסיק בעוד כמה ימים. לאחר עוד כמה קילומטרים של רכיבה, הצינור אשר מתחבר לקליפר יצא החוצה, והתחיל להשפריץ שמן לכל עבר (ללא שום ספק מחיבור לקוי), אלדר כמובן, הכחיש הכל, ואמר שמישהו כנראה נגע שם בחיבור, ולכן הוא יצא (כמובן שלא נגענו בזה ולא כלום).

אמנם הוא הביא לי מעצור חלופי לטיול (כי זה היה טיול של כמה ימים) אך עצם זה שהוא הכחיש כל קשר לפרשה, ולא אמר לי: "סליחה, זאת היתה טעות שלי" גרם לי להמשיך לחשוד בו.

ד"א,

אני באותה התקופה לא הבנתי יותר מידי בכיסאות, ומוטות כיסא, וביקשתי ממנו שהוא יבחר אותם בשבילי, ושיבחר לי דברים איכותיים, אבל שלא יעלו יותר מידי כסף. הוא שם לי את המוט כיסא הכי פשוט שמייצרים, וכיסא עלוב ביותר. אני בן אדם מאוד לא אגרסיבי, ובכלל לא "מתעלל" באופניים. לאחר חודש בלבד המסילות של הכיסא התעקמו לחלוטין, וגם המוט כסא לא היה במצב הכי טוב.

[סוף ציטוט]

קישור להודעה המשמיצה

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...&msgid=26044846

ההודעה המשמיצה פורסמה במקביל בפורום נוסף בפורום נוסף באתר תפוז, פורום "פרי רייד ודאון היל"

http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?id=380

דף המשתמש בתפוז של נדב

http://www.tapuz.co.il/pcards/showc...umuserid=542939

התביעה

לאחר שבעל חנות האופניים אלדר פלד ראה את ההודעה המשמיצה, הוא החליט לתבוע את עלבונו בבית המשפט.

אתר הבית של אופני אלדר

http://www.ebike.co.il

ביום 11 מרץ 2004 הגיש אלדר פלד תביעת לשון הרע לבית המשפט השלום בירושלים. סכום התביעה: 100,000 ש"ח. את התביעה הגיש באמצעות עו"ד אהוד גוט (ת"א 4200/00).

לאחר הגשת התביעה, ולאחר הגשת כתב התביעה של נדב בן ה 16 באמצעות עו"ד איתן להמן, ניסו אביו של נדב להגיע להסדר גישור עם בעל החנות הפגוע. הגישור לא צלח, והצדדים נאלצו להמשיך את ההליך ולהגיש תצהירי עדות ראשית.

פסק הדין

ביום 28 אוקטובר 2004 נערכה ישיבת קדם משפט ראשונה באולמו של השופט נעם סולברג. השופט סולברג סקר בפני הצדדים את המצב המשפטי והציע להם להגיע לפשרה מוסכמת.

באותה ישיבה, הציע השופט נעם סולברג נוסח התנצלות מוסכם על הצדדים, וכזו שלא תשפיל ייתר על המידה את נדב הצעיר, אך גם תהיה מקובלת על התובע הפגוע.

וכך נכתב בפרוטוקול לגבי נוסח ההתנצלות:

[ציטוט]

התנצלות

אני מבקש להתנצל בפני אלדר פלד על דברי לשון הרע שפירסמתי נגדו באתר זה ביום 13.1.04. לא התכוונתי להעליב ולא לפגוע. כל אשר ביקשתי היה לספר מניסיוני האישי, אך נסחפתי להכללות ולהשמצות. זה היה מיותר, ואני מתנצל.

[סוף ציטוט]

לאחר קבלת נוסח ההתנצלות הקצר, הסכים התובע שבית המשפט יפסוק על דרך הפשרה.

השופט נעם סולברג פסק כי ההתנצלות תפורסם באתר תפוז וכן במגזין הכרומו "אופניים". כמו כן הטיל על הנתבע הוצאות בסך 1,200 ש"ח. כמו כן החזיר לתובע את אגרת בית המשפט ששילם בעת שהגיש את כתב התביעה לבית המשפט.

זהו מקרה נוסף שבו גולש מפרסם ביקורת על שירות צרכני כלשהו ונתבע על כך בבית המשפט. הפעם יצא הגולש די בזול שלא כמו במקרים קודמים.

ת"א 4200/04, בית משפט שלום ירושלים

אלדר פלד נגד נדב חורש

פסק הדין המלא, כאן

http://halemo.net/edoar/0075/peled.htm

וגם כאן

peled.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר