לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2010, 21:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הבעיה בעזה איננה רק ש"מדובר בברברים חסרי כבוד לשלטון החוק",

בתור התחלה אני אודה לך אם לא תכניס לי מילים לפה. לא מכובד ולא הגון.
אני מעולם לא קראתי להם ברברים, ואני גם לא חושב שהם ראויים לכינוי הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
בסבירות גבוהה מי שרוצח באופן קבוע, לא בדיוק נמנע מביצוע עבירות
קלות יותר ביום-יום.

לא נכון. בעליל.
חלק גדול מאוד מהרוצחים הסדרתיים לא עבריינים ביתר האספקטים של חייהם (לפחות לא יותר מהאדם הממוצע בתרבות שלהם).
הטענה שניתן לזהות רוצחים/אנסים סדרתיים לפי זה שהם יעברו באור אדום/לא ישלמו מיסים - לא מחזיקה מים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ישנם שני קריטריונים עיריים שקובעים אפקטיביות של איום שיחד מצטרפים לכלל ה"סכנה" שהאיום מהווה עבורך - גודל הסנקציה שתופעל נגדך, ואמינות האיום. זאת בנוסף להסתברות שתיתפס וכו'.

זה נכון רק לגבי מי שגדל באווירה בה רצח זה פשע ומהירות מופרזת היא "משהו שכולם עושים".
בתרבות אחרת, בה "רצח" הוא דבר מקובל חברתית (השלטון היעקוביני בצרפת כדוגמא הוציאו להורג אנשים בגלל קרבה משפחתית לאצולה וחשדות לפשעי מחשבה נגד ה"עם") אבל זכויות האישה לא (רוסו, שהיה הפילוסוף עליו היעקובינים בנו את האידאולוגיה שלהם, היה מאוד פטריאכלי) - לזרוק מישהו מהחלון, כי הוא סירב להפוך את הכנסיה שלו למחסן נשק או סירב להסכים שלהוציא להורג "פושעי מחשבה" זה דבר טוב, היה מאוד מקובל חברתית בעוד אישה עובדת היה דבר מאוד לא מקובל חברתית, והיווה פשע שאם היית קולני מדי היה מביא אותך לביקור בגליוטינה.

המכפלה של הסבירות שתתפס בחומרת העונש נכונה תמיד - אבל רק במסגרת המוסכמות החברתיות הקיימות.
אתה מנסה לכפות את צורת החשיבה שלך על אחרים. מה לעשות - להם יש מסורת ותרבות שונים.
מה שבעינם מהווה התנהגות עבריינית - בעינייך מהווה התנהגות נורמלית וההפך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר