לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2010, 17:46
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מסכים עקרונית, אבל יש לי כמה הערות

לגבי השוטרים והתמתנדבים: אני דווקא התרשמתי לטובה מרוב שוטרי הסיור שעבדתי איתם.הרושם שהיה לי הוא שברובם הם באמת מאמינים במה שהם עושים ופעמים רבות גם הגדילו ויזמו הרבה מעבר למה שנדרש. למשל, הייתי פעם בסיור עם שוטר שברגעים בין קריאות העדיף במקום לאכול שווארמה ליזום מארבים לפורצים ומציצים באיזורים מועדים לפורענות, והאמת שכמעט תפסנו אחד.
מה שכן, היו משימות שהם לא אהבו לעשות וכאן הם באמת התרשלו (למשל-אכיפת תנועה). הם גם הרגישו שאין להם גיבוי באכיפה של עבירות מסויימות (עברתי שטיפה רצינית למשל על כך שעצרתי נרקומן שפרץ לבית כנסת כדי להזריק) ובוודאי שלא בהפעלת כח. הרתיעה של רובם מהפעלת כח הגיעה לא פעם לכדי אבסורד גמור.
היחס להתנדבים היה בדרך כלל ספקני פשוט בגלל שרבים מהמתנדבים חסרים יכולת בסיסית והם יותר נטל מעזרה. היו מספר מקרים שבהם שוטרים הותקפו והמתנדב/ת פשוט נעלם מהסביבה-לפחות במקרה אחד שהכרתי זה נגמר ברצח של השוטר. היו גם מתנדבים שהמניע שלהם היה בפשטות טובות הנאה שקיוו לקבל וגם זה משפיע. אבל אני חושב שרוב השוטרים ידעו שרבים מהמתנדבים באמת באו מסיבות אידיאולוגיות, לעיתים חבר מביא חבר ולעיתים גם בגלל רצון לחוות קצת עבודת משטרה כמו שראו בטלוויזיה.
לצערי, המסר מהסיפור שהבאת כאן וגם מהחוויות שלי הוא שכרגע בישראל הדרך היחידה להתמודד עם בריונות היא בריונות כנגד. לא ברור לי אייך עדיין לא מבינים שם למעלה שהבריונות ואי אכיפת החוק הם איום אסטרטגי לא פחות מהטרור. הן מערכת האכיפה והן מערכת המשפט צריכות ניעור רציני ותיגבור רציני כך שכל מי שמאיים או מרים יד על אדם אחר ייעצר, יישפט וייענש בחומרה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר