לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2010, 12:24
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08

נתתי את הממצא לחבר בוגר לימודי ארכיאולוגיה שיעביר אותו לחוקר שמתמחה במטבעות. מבחינה ראשונית, החבר (שיש לו ידע בסיסי באיסלאם המוקדם) הסביר לי שהשלב הראשון בזיהוי מטבע הוא קביעת החומר שממנו הוא עשוי. במקרה הזה, הבחור העריך שמדובר בברונזה. עוד הוא אמר, שלדעתו יש לקרוא את הכיתוב במאונך, כשהאות שקצת מזכירה ש' - היא הראשונה. אין לי מושג אם הוא צודק.
ראיתי את האתר שאת כתובתו נתת, ועוד רבים דומים. למדתי מהם שני דברים:
1. שני הריבועים המצטלבים - המכונים אוקטגרמה, ובמקומות אחרים "מגן אברהם" - הם סמל אופייני לאיסלאם המוקדם. לעתים, באותה תקופה אפשר למצוא גם מגן דוד.
2. מה שזיהיתי כגלגל עם חישורים - יכול להיות שמדובר בייצוג של גלגל המזלות, גם הוא מוטיב חוזר במטבעות מהתקופה.
לגבי האתר, קראתי בכמה מקומות (למשל כאן) שמתחת למתקן הביטחוני עשויים להסתתר בורות גדולים לאגירת מים. במפות הקרב של בערוצי הזרימה של מי הגשמים פזורים עכשיו חרסים רבים, רובם אפורים-כהים (בהם אני לא נוגע. בכל זאת, הפחידו אותי כאן - כנראה בצדק).
מכיוון שמדובר בנקודה גבוהה ברכס הכורכר, שמספקת תצפית טובה על יפו, לא מופרך להניח שבמקום היתה התיישבות או ביצורים כלשהם, כחלק מ"קו מוצבי החוף" העתיק ששימש במשך דורות על דורות כל אימפריה כובשת שמכבדת את עצמה - ארסוף, תל מיכל, תל כודדי וכו'. אולי יבוא יום ותיערך שם חפירה רצינית ונגלה מה הדברים המעניינים שמסתתרים מתחת לחולות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר