לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2012, 21:08
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

אכן חריגה - ובכל זאת.
מן הסתם אין סולם אובייקטיבי כלשהו של הישגי המין האנושי (אפשר לנסות לחבר אחד, זה אפילו נושק לנושא הדוקטורט שלי). אפולו הוא פסגת הישגי המין האנושי בעיני לפחות ברמת החזון יותר מאשר ברמה המעשית למרות שכשקוראים במה היה כרוך הפרויקט בספר של נויפלד אי אפשר שלא להתרשם מעומק ההישג הטכנולוגי - למעשה אפילו כמה שנים לפני הנחיתה ב-1969 כל העניין נראה פשוט כמו חלום רחוק ובלתי אפשרי כלל (יש שיחלקו עלי אבל זאת ההתרשמות שלי מהאופן בו נויפלד מציג את הדברים בראשית שנות ה-60).

בכל הנוגע לרוסים - אני מכיר את תוכנית החלל הרוסית הרבה פחות טוב (ראיתי תוכניות וקראתי פה וגם אני מכיר את הטענה הזו אבל הידע שלי מצומצם מכדי לקבוע באמת האם הרוסים היו מסוגלים טכנולוגית ובעיקר כלכלית וניהולית להנחית אדם על הירח בטווח זמן סביר לזה של ארה"ב). ואפילו אם הסובייטים אכן היו מסוגלים לכך (בין השאר הודות לעובדה שתפסו טכנולוגיה שפון בראון עצמו פיתח בסוף המלחמה) - זה לא מפחית בכלום מן ההישג של פון בראון ולא פחות חשוב מכך - הבנתי היא שהמירוץ לירח הוא במובנים רבות פרי החזון האישי שלו (ברור שגם אחרים היו שותפים לו אבל הוא הוא האיש שדחף את הממשל להקצות את הסכומים ועשה רבות למען חינוך "חלל" בהרבה מאד אספקטים שתרמו לכך שזה יהיה הפרויקט שעליו ילחמו המעצמות (הרי היו יכולות להיות יריבויות אחרות שהיו שואבות את אותם התקציבים).

אני כאמור ממליץ בחום על הספר של נויפלד - יש לנו כמה היסטוריונים מקצועיים בפורום והייתי שמח לשמוע מהם מה דעתם על הספר ועל ספרים אחרים על פון בראון ומידת מהימנותם.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-05-2012 בשעה 21:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר