לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-09-2010, 16:38
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05

[QUOTE=zragon13]אבל אני די בטוח שהחייל הממוצע מרגיש היטב את ההבדל בין 8 גרם ל4, במיוחד כשמדובר בסופו של דבר במשקל המצטבר של התחמושת שהחי"רניק אמור לנשוא עמו.

As I posted before, I checked and the difference between a 554x39 cartridge (bullet+case) and 762x39 is about 5grams per cartridge (11grams vs 16grams). Since the AK74 magazine holds the same amount of rounds and I assume is of similar construction, a full load of 8magazines (240 rounds) comes out to a difference of only 1.2kg

אני שואל אותך, בתור חירניק, האם להבדל של קילו וקצת אין משמעות בטווח הארוך של המאמץ הפיזי המצטבר שאתה מפעיל, העייפות שאתה חש כפועל יוצא מכך ופעולות פיזיות שעליך לבצע חרף עייפות זו? אני כמובן מתייחס לספקטרום המאמצים המלא של החירניק הממוצע שכולל משתנים כמו פזצטות, זחילות וכיו"ב.

Conversely, I have read true accounts of soldiers being shot with much more powerful ammunition like 762NATO, 50 caliber, or even 40mm grenades that didn't detonate, and didn't immediately stop fighting

לגבי פגיעה של 40 מ"מ בלתי יזום, נראה לי שהחייל היה מסוגל להמשיך להלחם בשל מהירות הלוע הנמוכה מאוד של הקליע המדובר (76 מטר לשנייה מm203). אני כמובן לא הייתי רוצה לנסות באופן אישי כיצד מרגישה פגיעה כזו, אבל נדמה לי שחייל בעל מספר שכבות ביגוד+ אפוד מגן+אפוד פאוצ'ים לנשיאת תחמושת, מלבד כמה צלעות שבורות, יהיה עדיין כשיר פיזית להמשיך להלחם גם לאחר שנפגע ע"י הנ"ל
(הכל בתיאוריה כמובן, ובהתייחסות למצב תיאורטי של פגיעה בסביבות טווח ה50 מטר ומעלה. פגיעה מטווח קצר יותר כנראה תהיה קטלנית יותר).

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 17-09-2010 בשעה 17:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר