לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2012, 10:56
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עקבה וטלע'ת ביי

השוטר/חייל במחסום על כביש הערבה הירדני, ליד שדה התעופה עקבה, עוצר אותי ומחליט לעשות קצת קונצים ולהציק (בפעם הראשונה אי פעם בירדן... מי יודע למה)... מושיב אותי על כסא קטן רחוק מהשולחן ומדבר אלי בערבית כמה משפטים שמהם אני מבודד רק את המילים "לצלם" ו"צבא". חמש דקות והוא משחרר אותי... אני שמח שאני נמנע באדיקות מביקור במצריים ודבק רק בירדן שם גם בטירוף יש הגיון.

חוזר לארץ ועובר לארוחה חטופה בברגר קינג (שאין לנו כבר וממילא מעולם לא היה לנו במחירים של 18 ש"ח לארוחה מלאה..) בעקבה. הזדמנות לסקור עוד כמה מקומות שראיתי כשבוע לפני כן:

מלון מובנפיק עקבה - פאר של ממש, קרוב מאוד לגבול עם אילת, לא רחוק מהדגל הענק המוכר למתבונן מאילת. משקיף על חורבות "איילה" והמצודה של עקבה: כמו בשאר המלונות - השקעה בעיצוב, עם דגש כל אלמנטים ארכאולוגיים של ירדן. לא זול בכלל (מחירי מסעדות ובארים מאוד גבוהים בכל קנה מידה) אבל הצוות הבינלאומי (פיליפינים, רוסים... כמו באוניות של מנו ספנות) מעניק אווירה מהנה, למרות הנוכחות של אזרחים מנסיכויות המפרץ וערב הסעודית (שבאים, בין השאר, משום הגישה החופשית לאלכוהות ובשר חזיר במלונות אלה...).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הקומפלקס החדש והמודרני של "טלעת ביי" - פרוייקט יוקרתי הממוקדם דרומית לעיר, מול טאבה בערך. שילוב של המרינה בהרצליה עם אזור מלונות בסגנון סיני המודרנית. מרינה מלאכותית, חופים ארוכים, ריפים לצוללנים, דירות יוקרה סביב המרינה ומספר מלונות פאר. כאילו לא שייך לירדן כלל: יאכטות, ביצוע "טיפ-טופ" ודשא. אבטחה כבדה מאוד (מכונות שיקוף, וכו'). סינון מבקרים קפדני ("מסעודה מאירביד" וזאטוטיה לא יורשו להכנס...). מחירי הדירות מאוד יקרים ביחס לירדן, אבל נשמעים חלומיים לישראל... (250 אלף דולאר לדירה מול הים, מרוהטת לגמרי + "חניה" ליאכטה). תוכנית האב מדברת על פרוייקט שגודלו פי עשר שאמור לקום מסביב, אבל כמובן שכרגע הכל מוקפא. כיף להביט על מלון הנסיכה והילטון טאבה/אביה סונסטה מן הצד השני. אפשר בקלות לדבר ברשת אוראנג'/סלקום. כמה קילומטרים לערב הסעודית (שככלל, פרט למצוות החאג', אזרחים ירדנים לא יכולים לבקר בה והיא עבורם בלתי נגישה בפועל ). הירדנים הטביעו מספר כלי רכב (כולל טנקים), סירות וכלי שיט צבאיים למטרת פיתוח הריפים. ניתן לראות את הצלליות גם בזמן שייט. אילת, האמת? נראית לא רע מן הצד השני כאשר ישנן כמה שעות טובות להתבונן בה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מלון מובנפיק "טלעת ביי" - מתחם רחב מימדים ומאוד עשיר, כולל חוף פרטי ענק ושפע מן הכל (פרט למנהגי העישון של האורחים...):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר