לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום סלולרי | כל מה שקשור לתפעול\תקלות\שימוש במכשירים - בפורום תפעול מכשירים בלבד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2010, 21:43
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01

זה הולך להיות ארוך...

בדרך כלל התשלום לספק הסלולר עבור שימוש בבלקברי נובע מחבילת שימוש מיוחדת שלהם, שבצורה מסויימת שונה מחבילת ה DATA בייחוד לענייני ROAMING. אאל"ט מדובר בחיבורים לתשתית דואר ארגונית, ובכל מקרה, מדובר על חיבור מיוחד דרך שרתי חברת RIM (יש להם POP-ים בכל מיני מקומות, גם אחד באירופה...). באופן כללי צורת העבודה היא שיש מחשב שיושב בתוך הרשת הארגונית, מקבל גישה מלאה לתיבה (איך, זה לא משנה), ודוחף את כל ההודעות שנכנסות, לשרתים של RIM. הבלקברי בתורו מושך את ההודעות משרתי RIM. הם קוראים לזה PUSH MAIL למרות שזה בולשיט. מההסבר שלי ניתן להבין למה זה PULL בדיוק כמו Mail for Exchange של נוקיה לצורך העניין. היתרון הוא שהפרוטוקול שלהם מבצע דחיסה מטורפת, כולל לקבצים מצורפים (שלא יורדים בברירת מחדל, בדומה לאפשרות שיש ב IMAP...) - ועל כן מאפשר נדידה לחו"ל בעצם ללא כל עלות (חבילת בלקברי כוללת רוחב פס לחיבור לשרתי RIM (בלבד!!! גלישה לכל מקום אחר תעלה הון כרגיל) - לנפח שמספיק לשימוש חינמי בשימוש נפוץ.

בנוסף לכל החבילה הנ"ל, יש עניין נוסף. יש ארגונים שלא רוצים להרים מכונה שתתחבר לשרת הדואר ותדחוף את המייל שלהם לשרתי RIM. לכן, ישנם ספקי סלולר (האמת שאני מכיר את זה בחו"ל, לא יודע איך זה בארץ), שתמורת תשלום חודשי (שבד"כ גם כולל את חבילת הגלישה המיוחדת שציינתי לעיל), לוקחים מהלקוח את שם המשתמש, הסיסמא, והשרת שלו, ומזינים אותם בשרת שלהם, שעושה בדיוק את הפעולה (הם יכולים לעשות את זה כמובן רק במקרה ומערכת הדואר חשופה לאינטרנט בפרוטוקול שהם תומכים בו - למשל IMAP/OWA). על הדרך זוכים לזה שיש להם גישה לכל המייל שלך, ואולי אפילו לרשת הארגונית, אם פרטי החיבור אליה נשלחו במייל, או יותר גרוע, אם שרת ה VPN עושה LDAP Authentication כך שהיוזרים של האימות הפנים-ארגוני הם אותם אלה שנותנים גישה לרשת הפנימית דרך ה VPN...

כל הנ"ל מדבר על "PUSH" של דואר מתיבה ארגונית למכשיר הנייד.

בלי כל קשר לכך, הבלקברי הוא "סמארטפון" (נניח. זה כנראה הסמארטפון שהכי מעט אפליקציות ביקום תומכות בו, וגם אלה שכן...), ועל כן יכול להתחבר ע"ג TCP/IP סטנדרטי לחשבונות דואר, למשל ג'ימייל - כך למיטב הבנתי. ויש לו גם WiFi שאפשר דרך שם ואז לא חייבים על 3G. יש לשים לב שמדובר במכשיר מדור 3 ולא 3.5, כך שהוא יחסית "איטי". לפחות כשהוא דולק כתוב 3G. אני נאלץ להאמין להם.

הנ"ל מבוסס על 3 מכשירים כאלה שיש לי בחברה. אם העניין מהותי, אני יכול לסחוב אחד לאחד הסמנכ"לים ולראות איך הוא מתחבר ל GMail... אבל אצלנו יש לכולם את חבילת הגלישה המיוחדת ההיא דרך RIM (למרות שכאמור, אני לא רואה איך זה משנה, שהרי צורת החיבור ל GMail *לא* תשתמש בשרת הבלקברי שלנו...)

ולבסוף... למרות שהם מתלהבים מהמכשירים האלה מאוד (קצת מזכיר את חובבי הגאדג'טים שיש להם ביד אייפון שלא מסוגל להריץ שתי אפליקציות בו זמנית) - אני, באופן אישי, למרות ששיחקתי איתם לא מעט (כאב ראש רציני להגדרה בפעם הראשונה, במיוחד שלא מכירים את זה, ובמיוחד שאורנג' פישלו בהגדרת חבילת הגלישה של RIM ב 2 מתוך 3 מכשירים כאלה...) - מוצא את ממשק הניווט של המכשיר הזה בלתי נסבל. אבל זה רק אני יאמר לזכותם שאחרי שכל ההגדרות הסתיימו, המכשירים פועלים בצורה חלקה לחלוטין, כך שלא הייתי צריך לגעת בהם מאז. זה פשוט עובד.

ויש כמובן את ה Nexus One וחבריו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר